Srpen 2018

Manažerské firmy

30. srpna 2018 v 12:21 | František
díval jsem se včera na Kauzy Jaromíra Soukupa k kauze stíhaného Horáčka (nejde o textaře a prezidentského kandidáta) který dokázal jménem chráněné dílny získávat i zcela odtažité zakázky které by postižení nemohli vykonávat a přitom jich konkrétně zaměstnával úplné minimum (tedy jim vlastně nepomáhal) ale jak nějakou zakázku získal, prostě ji zadal jiné firmě bez postižených , ta ji provedla a on měl navíc rozdíl mezi tím co dostal a tím co té firmě vyplatil.
Obecně tedy - zakázky by měla dostávat firma která je taky provede , má na to zaměstnance odborně zdatné, vybavení a pro některé případy i způsobilost dle zákona
Takto to vypadá tak, že jakási pseudofirma složená z manažerů, nějaké administrativní síly a účetní se přihlašuje do různých řízení , jak ta probíhají, posouzení nechám na Vás -ale v konkrétním případu toho Horáčka mnohdy i vítěz najednou odstoupil a nechal zakázku Horáčkovi (jak asi )
Taková firma když vyhraje tak klidně zakázku zadá někomu kdo také byl v soutěži, potřebují práci a tak to vezmou i když vědí ,že část peněz bere zadavatel
Je jasné ,že i firma která má lidi , techniku , nemusí mít všechny profese , takže by bylo možné třeba 20-30% mít možnost zadat , zbytek ale provádět sami.

A u těch chráněných dílen a podobných projektů kde jde o to aby tito lidé měli práci , nedopustit aby za ně práci dělal někdo jiný , tedy aby taková dílna tu zakázka mohla realizovat sama a svými pracovníky .
Pro zadavatele prací snad není tak velký problém zkontrolovat kdo vlastně pro ně pracuje, uvedu příklad ze své praxe u Telecomu, některé firmy jsme vyřadili ze seznamu pro zadávání prací pro nekvalitní práci ,nedodržení termínů apod., dobře výběrové řízení vyhrála nějaká manažerská firma a koho si asi najala, ty které jsme vyřadili ,že už je na stavbě nechceme, byly spory atd.

V podstatě by stačilo do zákona o zadávání veřejných zakázek dát podmínku ,že vyhrát může jen firma která tu práci bude provádět vlastními pracovníky a prostředky bez zprostředkovatelů kteří by tak utřeli a trh by se vyčistil.


stadion CUP Břehy

10. srpna 2018 v 17:44 | František
Dovoluji si Vás pozvat na 20. ročník závodu malých motocyklů Stadion Cup v obci Břehy u Přelouče ,kde také bydlím od narození a to na zítra od 12. hodin
Závod se koná na místním hřišti a trasa je vedena okruhem který zčásti omezí i část silnice 1/333 přes obec- objíždka vyznačena.V areálu budou i další doprovodné programy, vložený závod fichtlů , nějaká historická vodzidla apod.
Cena vstupenky která je slosovatelná je 100Kč pro dospělou osobu , parkování v obci . Občerstvení v areálu přístupném po zaplacení vstupného.
Večer ještě taneční zábava a noční ohňostroj.
Nepatřím k pořadatelům ani jinak nejsem s závodem spojen , jde jen o možnost jak strávit část prázdninového víkendu
Jinak v obci je ještě kemp u rybníka Buňkov , je tam možné plavat s ohledem nakvalitu vody , jinak v okolí jsou písníky Mělice a o něco dále ve směru Hradec Králové po staré silnici další písníky kde obvykle voda i přes teplo zůstávaá vhodná ke koupání.
Nedaleko je město Přelouč, není daleko do Chlumce nad Cidlinou, Bohdanče kde jsou lázně ale i do Pardubic.
Dálnice D11 není daleko ve směru Praha nebo Hradec Králové
Asi 10km odtud je známý hřebčín Kladruby nad Labem , tam je možné si prohlédnout koníčky na pastvinách nebo si zaplatit vstup do areálu a vykonat prohlídku dle pokynů pracovníků hřebčína .