Únor 2018

Energie

18. února 2018 v 19:03 | František
Energie- tady by asi v zadání mělo být určeno o jakou energii se má jednat , jestli o tu elektrickou, atomovou , geotermální nebo o životní energii .
Vyberu si tu životní (živočišnou).O někom se říká ,že má energie na rozdávání , může to být pravda ,nebo jen snaha vybičovat vnější projevy tak aby jste stále vypadali nejlépe, měli dobrou náladu,životní optimismus a vůli k rozhodování.
Kupodivu příděl energie , tedy její vnější podoba nezáleží ani tak na věku a pohlaví, známe lidi kteří tak nějak existují , nechají se unášet davem a nějaké vybočení , snaha dělat něco jinak a možná i lépe , jim vadí nebo toho nejsou schopni.
Energií se dá taky celkem dobře mrhat nadarmo, co asi je za život když někdo po pracovním dnu se rovnou staví v hospodě, vydržítam dvě hodiny, vypije svá dvě pivka a vyslechne stále stejné prázdné řeči ,někdy i na téma jak někdy byylo lépe a rohlík byl za 30 haléřů.Ten de je završen šlofíkem na gauči a možná i seriálem co už běží celá leta a k tomu lahváč rozlůévaný do druhy populární sklenky od hořčice. Ostatní nechám Vaší fantazii ale zázraky se nestávají.
A druhý den to samé.
Mne třeba velice nabíjí vnoučata, nebydlí s námi ale ten den (většinou sobota) je plný vzruchu , ty starší už tak nějak nemusíte hlídat, ale když je mezi nimi junior 1,5 roku který jak se říká neposedí a neustále má tendenci něco provádět , stačí chvilka a máte po zemi rozloženy pudinkové prášky (naštěstí uzavřené sáčky) , nebo přerovnaný botník- tedy přesněji boty venku na zemi . jak by bylo ideální mít velký dům a tam mít hernu kde by se mohli vydovádět a celý úklid by se soustředil jen tam a ne pomalu všude , to jsem si myslel ,že zavřít dveře nakliku pomůže , běda, když se takový tvor postaví na židličku nebo plastový náklaďák, na kliku dosáhne a otevře si.
Je škoda ,že tady u nás (Pardubicko) není zima , tedy taková aby zamrzl rybník ,napadl sníh atd.
Nakonec ještě o jednom způsobu nabytí energie i když nevím, viděl jsem kdysi film Akumulátor a tak kdykoliv jdeme do lesa, tak v místě kde jsou velké duby se je snažíme obejmout a chvíli se přitisknout a čekat , není to měřitelné , třeba funguje placebo efekt nebo jen víra která tě uzdraví.

Žít svůj život

5. února 2018 v 15:43 | František
Žít svůj život, ono se to řekne
ale my ten život ýiojeme a nic jiného nám asi nezbývá , málokdy se stane ,že by se najednou stalo něco co by nás vykolejilo a poslalo na jinou dráhu.Zvláště když máte po sedmdesátce jako já , tedy důchodce profesionál.
Myslet si ,že se lednové přidání k důchodu (prý průměr 500 Kč na důchodce) projeví tak ,že bych chodil na bifteky z argentinského hovězího ,vyměnil šatník a objednal něco all inclusive do Karibiku, by bylo úsměvné.Jen se vyrovnává příjem vůči různým zdražením a to hlavně potravin, my senioři už moc nové věci nekupujeme a s těmi zájezdy je to tak ,že mnohdy by na to i peníze mohly být ale stav partnera nebo partnerky na nějakou cestu autobusem už nestačí a ty letecké zájezdy jsou o dost dražší.
Patřím k těm kteří si naivně myslí ,že něco vyhrají v loterii (sportka, eurojackpot, korunka) a nastaví něco vzdušných zámků před dnem tahu, co by se koupilo, nový dům v ČR, lázně , dům u moře a trávit tam čas od června do září atd. ovšem v okamžiku zveřejnění tahu se to všechno sesype jako domek z karet , jsou tací kteří si řeknou ,už nikdy a jiní (já) kteří věří tomu ,že to příště vyjde.
Pak by opravdu se ten život pozměnil , určitě bych chtěl dům s veškerým pohodlím a možností celoročního púlavání v krytém bazénu, upravenou zahradu a zřejmě i vzhledem k věku i někoho kdo by nám se vším pomáhal, zkrátka placené pomocníky a to včetně řízení auta.
Žít svůj život je někdy možné přirovnat k tomu kdy stojíte všichni na perónu nějakého nádraží a tam je řada vlaků , jedni jdou do railjetů byznys klass a druzí do motoráčku do Horní Dolní
je otázka jestli se dá přestoupit , říci , do toho vlaku nepatřím,mám na víc a tady je moje místo- odpověď ponechám na případných čtěnářích tohoto blogu