Květen 2017

Hranice normálnosti

9. května 2017 v 11:30 | František
Hranice normálnosti - příhodný titulek vzhledem k současné turbulentní politické situaci , co včera bylo normální ,je dnes už nenormální a obráceně.
Ponechme politiku politikům a vrhněme se na chování lidí .
Normální si myslí o sobě i ten který je hrubě nenormální , lidem totiž chybí jakési vnitřní zrcadlo, to skleněné ukáže jen tvář , člvěk by potřeboval odstup , pohled z výšky nebo ze strany .
Uvedu pár příkladů , jedete vlakem , tam matka s dítětem , matka si čte a dítě ve své rozvernosti Vás očutává botičkami přes uličku - to je čiperný chlapeček by někdo řekl, jenomže tan očutávaný tomu nějak nechce rozumnět,co má asi dělat , být hrubý, zařvat nebo trpět , může se tak sebrat a postát si na chodbě nebo zkusit jiné kupé kde zase můžete natrefit na někoho který má zcela jiné představy o osobí hygieně, údržbě a čištění chrupu , k tom se živí , mlaská a vůbec.
kdo z výše popsaného příběhu je normální a kdo to přehání , je příliš úzkoprsý, nemá pochopení pro dětskou duši a tak bych mohl přidat pár odstavců.
Další , jsem z vesnice - proč ne odtud , doba kdy ráno začínalo masovým kokrháním kohoutů je pryč, kohout je pravděpodobně považován za zbytečného a tak nekokrhají.
Místo toho vím o jedinci který zřejmě pod heslem, ranní ptáče dál doskáče buzen netrpěnlivostí , mezi šestou sedmou zapne cirkulárku a řeže a řeže, kolika decibely obšťastní sousedy nevím ale k probuzení to stačí (jsem v důchodu). Naštěstí i to se vyřešilo , asi topí plynem, cirkulárku ale jistě někde má schovanou a tak jednoho rána....
Byl jsem dnes tak trochu na cestách a pozoruji lidi ve vztahu k téměř letnímu počasí , někdo má vrchní bundu do pasu a vyhrnuté rukávy , někdo kratší kalhoty ale někdo m
á málem zimník a čepici jako by se od severu s na bílém koni hnali ledoví muži (snad nás už ty mrazíky potrápily až , až..)
Z různých důvodů nemám rád takzvané kapucáře , zvlášte tu sortu která si pod kapuci bere ještě kšiltovku , a to prosím nemluvím o setkání ve fujavici, mrazu až praští ale třeba dnes, je ten člověk normální , hraje si nějakou pózu nebo se jen opičí po někom zřejmě stejně ne(normálním)Tak nějak jak je vidím cítím nebezpečí anonymity k páchání něčeho zlého,a jako pravičák v tom vidím i jakési levicové anrchisty či co.
O tom co si myslet o tom kdo si na sebe vzme něco co připomíná nějakého vagabunda , jednou jsem takovou pochodující figuru ověšenou podivnou směsicí hader upozornil na to ,že má rozvázané tkaničky u bot a ,že si dá na ústa- ono se to prý nosí, a co až bude in rozepnutý poklopec nebo ....nechci domýšlet.
Normální je podle mne pracovat , jak nás velebníček učil...v potu tváře ,chléb svůj dobývati budeš , a ejehle máme tady sortu těch kteří si myslí pravý opak - viz písnička máš-li kapičku štěstí, někdo to za tebe udělá
kdo je tedy normální , teen ,kdo pracuje aby uživil svoji rodinu, odváděl daně a sloužil všem nebo ten který zná jen cestu na pracovní nebo sociální úřad, nebo sice pracuje ale načerno , zvláštní medaili by si zasložili experti kteří si jen tak vyrážejí jako pendleři k sousedům makat a nějaké ty dávkyv ČR se taky hodí ,ne...A přitom by stačilo zvést řádné databáze pracujících , každý aby byl vybaven elektronickou praconí knížkou a hned by se vidělo kdo ,kde a jak pracuje nebo je na dávkách.
A takhle by se dalo pokračovat , nebudu se v této fázi pouště do duševních chorob, nejsem znalec a tam už pro laiky rozdíly rozpoznat je nemožné.