Duben 2017

Teď mám slovo já

15. dubna 2017 v 20:16 | František
Teď mám slovo já
V podstatě to můžeme říci každý , je jen otázka jestli nás někdo bude poslouchat , to těžko můžeme nařídit obecně, snad jen když promlouvý šéf k podřízeným je poslech téměř nutností a mít na uších sluchátka je prohřešek který Vás může přijít draho.
Když už se tak vehementně hlásíte o slovo a chcete upoutat něčí pozornost , měli by jste mít v hlavě nebo na papíře cosi co má hlavu apatu , mluví ke konkrétní věci a tady něco na způsob s opisnými zbytečnostmi , plkání o ničem, asi nikoho nezaujme.
Někdo dokáže mluvit spatra a dlouho, někdo si připraví body a některá fakta a zbytek doplní vlastním textem , jiný to musí mít slovo od slova do poslední tečky.
Mistrům mluveného slova se říká rétor, je i možné se zapsat do podobných kurzů , něbo to používají firmy nebo politické strany v rámci školení jako druh výuky.
Říkalo se ,že zločinec Hitler si pověstné projevy předem zkoušel před zrcadlem , hledal míst ,kde zvýšit hlas, dělat gesta .
Jiný klasik s handicapem slabého hlasu zase tak dlouho deklamoval před nějakým vodopádem až jeho hlas zesílil a mohl mluvit spatra před davem i v době kdy nějaké mikrofony a pdobné vymoženosti byly ve hvězdách.
Na závěr uvedu případ mnohých mužů kteří třeba jako manažeři řídí firmy , ovšem po vstupu do domácnosti to výše uvedené platí pro jejich manželky , milenky nebo u mamánků i matinky.
Ovšem ,každý svého štěstí , strůjce a nebo kdo chce kam , pomozte mu tam.Jinak ale věřím ,že většinou se o slovo dokáží manželé podělit , dojít k shodě a rozumně vycházet.