Únor 2017

lázně

4. února 2017 v 18:11 | František
Lázně
Tak už za necelý týden nastupuji do lázní Bohdaneč poblíže Pardubic, už jsem tam byl v létě roku 2015 .Měl jsem v prosinci 2014 ošklivý pád a úraz na páteři a bylo nutné vše řešit v celkem třech operacích s užitím opěrné konstrukce kolem poraněného obratle.
Čeká mne cvičení v tělocvičně , masáže, cvičení v bazénu a další.
Proti minulému pobytu který byl v parném létě , to bude předpokládám ještě v zimě , takže bude omezeno chození do lesa a parku , i když už je den delší , tak mezi poslední rpcedurou a večeří moc času nezbývá a potom už je tma a to je riskantní někde chodit tam,kde není dobré osvětlení.
Velká neznámá je spolubydlící , je sice možné si vyžádat jednolůžkový pokoj , je to ale za dost velký příplatek a to pro důchodce je nemyslitelné.Posledně jsem vystřídal tři, nejsou stejná data nástupu a ani délky pobytu ,takže je nutné s tím druhým pánem nějak vyjít.(co by mně nejvíce vadilo ,je nějaký sportovní fanatik který by jen sledoval sporty a já bych přišel o všechny seriály na které se doma díváme (Ohnivý kuře, Ordinace, Četníci z Luhačovic).A přiznám hned ještě víc nějaký ctitel škvárů typu Major Zeman a starých pořádků.
Jídlo je na dvě skupiny, do které Vás zařadí a ke kterému stolu půjdete se dozvíte při nástupu.I tam se může vyskytnout komplikace s nějakým spolustolovníkem, posledně tam byla starší dáma která žila představou ,že všichni muži ji budou na rukách nosit, bez řečí ji přenechají zákusky, saláty a nebude jim vadit to ,že si nabere samé husté z mísy na polévku a ostatním zbude jen voda nějakou osamnělou mrkví. U mne tedy narazila, domluvil jsem se s kolegou a já byl vždy u stolu první a nalil jsem sobě a jemu přiměřeně a na výše uvedené jsem nereflektoval , ono s takovými lidmi nemá cenu se podřizovat, ustupovat, co komu patří, to mu taky patří.
Občas tam bývají nějaké přednášky cestopisné , zdravotnické nebo i koncerty . Pochopitelně i různé taneční akce , ovšem bez mého zájmu.To si jdu raději ze své pemanentky zaplavat do bazénu a udělat něco pro tělesný pohyb, výhoda je ,že tam je teplá voda a vzduch a nehrozí nebezpečí nachlazení.
Po ten měsíc budu mít omezený přístup na internet , takže uvidíme, kdy se mi podaří napsat něco konkrétního o průběhu pobytu.