Leden 2017

jeden chybný krok

23. ledna 2017 v 13:53 | František
Jeden chybný krok

Objevil jsem na internetu článek o lidech kteří při fotografování selfie zemřeli , udělali něco co neměli , někde na vrcholu jeřábu , domu nebo hory chtěli ulovit to nejlepší selfie , ovšem ,,pak stačí málo, uklouznutí , neopatrný pohyb , malá závrať a pak už jen pád, smrt a konec všeho.
Ono když skončí život někoho takovým způsobem , někdo si řekně :blázen neměl blbnout , patří mu to
Ale zemře-li takto mladý člověk , naruší to život jeho blízkým , možná i partnerce, zmaří naději pro další život a společnosti možná zmaří náklady které do něj investovala v rámci vzdělání a dalších nákladů(zdravotní sociální) které by po zapojení do pracovního procesu ,odváděl v části daní.
Něco podobného jsou ti kteří nejdou za fotografií ale za adrenalinem , dobrodržstvím ve výšce ,šplhat po lešení , konstrukcích, přeskakovat propasti ,je líbivé a vzrušující , co si asi myslí ten které nedoskočil, klouzl , nezachytil se a padá a pod ním je smrtící hloubka.
Někdo si zpětně myslí ,že tecn chybný krok byl vstup do manželství ,že se mu partner změnil, zhrubl , potlačované neřesti jako pití alkoholu , drogy nebo hraní automatů , ho vytrhlo z reálného soužití.Tady je každá rada drahá , asi to chtělo více se rozmýšlet, opatřit si údaje o rodině, sourozencích , někdy člověk prověří životní zkouška, těžká nemoc, havárie , pracovní neúspěch .
Podobně by to mohlo být u výběru zaměstnanvatele , polické strany , spolku apod.Někdy neškodí déle přemýšlet , váhat , shánět reference ,když se rozhodnete zbrkle a poznáte ,že jste šlápli kamsi , je už třeba pozdě , ne vždy se dá bez ztráty zařadit zpátečka, mnohdy zpět cesta nevede, koleje někdo rozebral, mosty jsou spáleny.

Nový rok za námi

9. ledna 2017 v 18:23 | František
Nový Rok je za námi a čeká nás rok v kterém budou parlamentní volby , určitě budou předtím šarvátky politických stran mezi sebou koaličních i těch opozičních.
Můžeme čekat na vývoj kolem brexitu, který může výrazně oslabit EU , minimálně v absenci příspěvku Velké Británie , doufejme jen ,že se nezmění možnost cestování do této země , vzájemný obchod a že nebude nějak omezen kontingent Čechů kteří zde pracují a to mnohdy už léta.
Můžeme doufat,že konečně v EU zavládne rozum a začne se regulovat migrace , především již na vstupu a to řádným prověřením a evidencí těch kteří půjdou dále a vrácením nebo přesunem těch kteří pro vstup do Evropy nedostanou povolení.Je nesmyslné někoho nechat dojít třeba až do Švédska apotom jej zase posílat zpátky, navíc rozhodně nesmí do Evropy se dostat nejen možní potenciální teroristé ,navrátilici z IS ,ale i kriminální živly, určitě není přínosem někdo kdo tady hodlá krást, znásilňovat a nebo být činný v drogovém byznysu. takové nepotřebujeme.
Je nutný jednotný doklad žadatele o azyl s čipem na kterém by byly zaznamenány identifikační údaje, ty rovněž mít v jednotné databázi přístupné orgánům všech zemí EU aby někdo nemohl měnit totožnost, pobírat více podpory na různé identity atd. O každém se musí vědět kde je, co dělá.Kontiment nepotřebuje poživatele sociálních dávek , každý by měl v nějakém horizontu být zapojen do pracovního procesu a tedy nutně zvládnout jazy , nějaké dovednosti.Rovněž by bylo žádoucí aby podepsal jakýsi slib v kterém by se zavázal k respektování stávajícího uspořádání země, toleranci k jiným náboženstvím a kultuře s tím,že porušení závazku (například napomáhání nějakému teroristovi ale i například souhlas s teroristickými činy na sociálních sítích , nepřátelská činnost duchovních proti naší civilizaci apod.)Porušení závazku by znamenalo vyřazení z azylového procesu a deportaci mimo EU.