Říjen 2016

Barvy kolem nás

22. října 2016 v 19:16 | František
Je podzim , takže barev je celá škála, nikdy nejsou takové barvy , navíc se mění v závislosti na pokračujícím podzimu. Podzim nám říká , teď vládnu já a než přijde paí zima ,dívejte se , takhle malovat neumíte.Raději bych tedy, kdyby nebylo tak vlhko a svítilo více slunce , pak je možné vyjít ven do přírody a prostě se jen kochat. A pod tím slovem příroda nemyslím uměle vysazeou zeleň v sídlišti , to je třeba jet na okraj města i dále ,do lesů listnantých .
(musím končit, pokračování zítra)

proč jsem tady dlouho nebyl

11. října 2016 v 11:42 | František
Zdravím
Upozornili mne,že jsem dlouho v blogu nic nepublikoval, omlouvám se , jsem sice důchdodce , ale jako obvykle nestíhám.Máme rodinný domek a současně i chalupu v Krkonoších a letos jsme se pustili do velké akce a to výměny všech dřevěných oken a to repliky původních oken také ze dřeva , po výměně oken na nás (mně) zůstala úprava vnitřnních a vnějších špalet zednickým způsobem ale i s pomocí tenkých fasádních polystyrénových desek, lepidla a perlinky.
A další práce, navíc doma jsem začal s obměnou v zahradě přestárlých a nerodicích jabloní a chci dát nové stromky- opět práce .Taky jsem se trochu angažoval v agitaci pro volby , mimo jiné jsem v ve volební komisi, takže i tento pátek a sobotu budu mimo.
Tak s blížící se zimou doufám ,že budu zase v nějakém tématu pokračovat.
František