Červen 2016

Manuál pro život

24. června 2016 v 20:39 | František
Manuál pro život - kdyby to tak bylo reálné a každý vyfasoval nějaký pěkný manuál , vložil ho do paměti a jelo by se, Život ale takhle nefunguje, co dnes naplánujete,zítra nemusí platit , něco se stane, přijde nějaký moment, zlom a všechno je jinak.
Manuál má sloužit jako jakýsi návod, popis co dělat a kdy, jak reagovat a na co, ale pokud Vám ho napíše někdo jiný ,třeba á jiné myšlení, jiný žebříšek hodnot a to co on považuje za cíl ,pro Vás to může být mezistanice , místo k odpočinku před dalším výstupem. Takový manuál pak ztrácí platnost a stejně život žijete po svém, děláte chyby, mýlíte se, učíte se chyby napravovat , být lepší než ten kdo v potu tváře manuál pro Váš život napsal.
Ono taky moc hodně záleží pro jakou fázi života by ten manuál měl platit, v prvním období asi nějaký manuál nepotřebujete, stačí Vám mámina přítomnost ,pravidelná strava, dostatek spánku a taky aby Vás včas přebalili , ono i přes zázrčné plenky asi není jedno v čem ležíte.Když už uděláte první krůčky a stravujete se v sedě , poznáváte svět ústy, čelem (bum bác) a vůbec čím to jde , tak to s tím manuálem taky nebude tak složité, dostatek hraček k hraní i rozebírání , odumlávání , chytří rodiče vyklízejí vše cenné z dosahu malého průzkumníka do krabic, na skříně , prostě jinam. První obrázky, knížky, televizní relace pro nejmenší a hlavně ven , pěkně na kočárku (sedačce) nebo i po vlastních než zase nožičky začnou bolet. Co obdivuji je způsob usínání , žádné přípravy , máme vyzkoušeno doma u vnoučat, během hraní v jedné minutě se zavřou oči a spí se třeba vkleče než někdo dospělý přemístí spáče na postýlku.Jak do manuáli napsat,že dnes kašičku jíst nebudeme a basta , zítra bude vše jinak ,ovšem ovocná přesnídávka se octne na indexu a tak dokola.
A pomalu se chystá velké drama, odvržení i když jen na půl dne z lůna rodiny k houfu stejně postižených dětí v mateřské školce, maminka taky musí jednou do práce a tak ráno napůl spící tvor je odveden do školky, zkraje si pobrečí ale časem si zvykne, najde nějaké kamarády a stane se druhý extrém , to dítě je ve hře a rodič musí počkat a ne ho lákat domů.
pokračování