Květen 2016

Je to na internetu,musí to být pravda

17. května 2016 v 19:12 | František
Je to na internetu ,musí to být pravda
Ten kdo by tomu uvěřil by musel být poněkud mdlého rozumu a měl by být v péči fundovaného opatrovníka.I interne a další média jsou napadána a infikována různou propagandou,cíleným lobingem a skrytou i otevřenou reklamou,každý si musí nastavit nějaký filtr a lživé nebo návodné informace házet do koše (ne toho v počítači i když proč ne) ale toho co v nás třídí myšlenky a rozhoduje která skutečnost je přínosem akterou může rychle zapomenout.
(nestíhám,snad zítra pokračuji)

Svět který nás obklopuje

7. května 2016 v 20:51 | František
Svět který nás obklopuje
Já bych to rozdělil na mikrosvět a makrosvět.Jsou lidé lteří se pohybují ve vymezeném okruhu ,většinou důchodci a ktomu nějak indisponovaní ,většinou zdravotně.Takovým okruhem může být domov důchodců,nebo sice domácnost ale omezení pohybu a závislost na péči jiné osoby je omezuje ,nechodí do divadel, kina, na sport, na vycházky, výlety , mnohdy jim zbude ta jedna místnost a čas mezi stravou spánkem a td.Možným společníkem je pak sledování Tv a to třeba po většinu dne.
Ale i někteří pracující mají svět omezený na dům nebo byt,nějaký dopravní prostředek na cestu do práce,tam si odmakají svých 8 hodin,cestují zpět a jdou domů,někteří se cestou ještě staví v nějaké hospodě na dvě,uslyší ta samá moudra nemoudra jako včera možná před rokem ,jak bylo nebylo, já kdybych, tak bych...pro nudu a šeď tohoto děje nebudu konkretizovat.
O víkendu ti pracovitější kutí něco kolem domu,manželky vyrábějí nějaký vrchol kulinářského umu,ti méně pracovití si dají po obídku dvacet (těch posledních), navečer do hospody ...dtto a večer superseriálv TV.
Jednou za rok dojde na obrovskou změnu,rodinka vyrazí někam k moři,nejlépe letecky All exclusive, tamkromě občasného zacachtání vmoři nebo hotelovém bazénu konzumují co hotel dal,vrátí se domů,opálení ,lehčí o tisíce které raději měli investovat do nepříliš dobře vypadající střechy nebo silně ojetého automobilu z třetí ruky. A cyklus se opakuje- tedy dtto...
Jednou jsem se zkusil takového cestovatele zeptat najakousi památku,smůla...a kde je u bazénu bufet mne opravdu nezajímá a stánek se zmrzlinou bych si asi i bez jazykových znalostí taky našel.
pokračování zítra