Duben 2016

Dost bylo snů

23. dubna 2016 v 18:06 | Franišek
Dost bylo snů
kdo by nesnil, snít je tak krásné, můžete být fešáckým princem , pěvcem jež roztleská davy , popovou hvězdou která naplní stadiony akteré fanynky lezou do postele samy
Potud snění , skutečnost je taková, vypůjčím si dvě lidové moudrosti
Bez práce ,nejsou koláče (copak koláče, ani skýva chleba, ani žejdlík pivka)
V potu tváře, chléb svůj dobývati budeš (biblické)
Takže pracovat se musí, ovšem (máš-li kapičku štěstí, někdo to za tebe udělá)
Aby jse mohli pracovat, měli by jste se alespoň trochu vzdělat , můžete sice vládnout krumpáčem a lopatou , ovšem intelekt a nějaké odborné znalosti Vám dají lepší předpoklady , i ten kopáč jednou skončí pro bolesti zad, kolen , a to nemluvím o mechanizaci jako různé bagry,UNC a další.
Ti kdo sní (snili) o zástupech lepých děv toužících spočinout ve Vaší náručí , musí počítat s tím,že každý stárne, ubývá vlasů, mužných sil, mění se tělesné proporce a zástupy rychle prořídnou a v lepším případě Vám zbude zákonitá manželka (neplatí pro milionáře) ,jejich kouzlo spočívá v solventosti při nákupu šperků, dovolených a jiných požítků a zchátralost postavy může dávat i plusové body pokud je podepřeno malou smlouvičkou u notáře ve věci dědictví.
(byl jsem tři dny na chalupě, nestíhám, pokračování v dalších dnech)

Hlavu vzhůru

14. dubna 2016 v 16:05 | František
Hlavu vzhůru, vzchopte se , přestańte vzdychat a hleďte se o sebe postarat, mnozí lidé si stále myslí,že je někdo i ve zralém věku bude vodit za ručičku, převádět je přes úskalí, foukat jim bebínka.
První o kom si to myslí jsou jejich rodiče , měli by ale vědět,že od pradávna společnost funguje tak,že rodiče, dokud mohou , se o dítě postarají, dají mu možnost se vzdělat a nabýt vědomosti pro práci která je má živit. potom už jim jen mohou dle možností pomáhat, musí ale ctít jejich nové vztahy, jsou manželství která zásahy rodičů, hlavně matky (tchyně) nepřežila, každý si do manželství přináší i část toho co zažil ve své rodině a musí se vytvořit rovnováha obou partnerů, když do ní vstoupí tchyně )tchán) , někdo kdo vychýlí váhy na jednu stranu, druhá strana se nemusí přizpůsobit a je z toho miniválka,narušení vztahů a třeba i rozvod.
Další o kterým si možná mnozí myslí,že je má vést za ruku, převádět po úzké lávce nad propastí problémů , je stát.
Co je to stát a jaká je jeho funkce , určitě to není hodná máma která každému pofouká bebíčko, utře nos a vydá i poslední korunu i kdyby vaše žádost zněl velice nepravděpodobně.
Stát má určité možnosti k pomoci dané sociální funkcí , péčí o zdraví ,postižené a nezletilé. Nemůže ale nikdo v plné síle a zdraví očekávat,že někdo pochopí chronickou nechuť jít do práce ,průběžně se vzdělávat a připravovat na budoucí povolání. každý sociální systém má své meze , je to stejné jako když chceme udržet hladinu vody v jezeře , pak v rovnováze musí být přítok s odtokem, podobně sociální systém musí od těch co pracují, podnikají , jsou činní v kultuře, sportu a jinde , dostat takovou sumu prostředků aby pokryl péči o ty kteří pomoc potřebují pro stáří, nrmoc, péči o děti apod. Platí a bude to platit i pro případný příchod imigrantů , po období adaptace by se i oni měli zapojit do pracovního procesu ,jinak hrozí narušení rovnováhy sociálního systému a z rozpočtu není možné vše sanovat .Mnozí se ohánějí tvrzením ,my už jsme si peníze na důchod, nemoci apod. naspořili , není tomu tak, prakticky šude fungují průběžné systémy kdy naše důchody budou z odvodů našich dětí (vnuků) a my jsme v aktivním období přispívali našim otcům, dědům.

Musíš to zažít

6. dubna 2016 v 17:48 | František
Využiji tohoto téma k popisu mé vlastní operace levého karpálu již v pátek , mělo by to sloužit těm které tato operace jednodenní chirurgie čeká.
Bude jenom problém se psaním , zatímco nyní píši deseti prsty , po operaci budu nějakou dobu muset levou ruku šetřit , respektive v prvém období bude zcela nepoužitelná a krytá ortézou , následovat bude rahabilitace k rozcvičení a odhad plné funkčnosti s omezením pro velké namáhání je asi konec května, nebo dle pokynu lékařů.
Momentálně se problém projevuje jak brnění prstů, menší čití (citlivost na bříškách prstů) , někdy to až budí uprostřed noci a musí se zacvičit rukou, minimálně ji svěsit dolů .
Takže ,mám po té operaci, proběhla méně náročným způsobem, laparoskopicky , jen 2 stehy, bolelo to jen ten den, zítra převaz, jak to pomohlo se uvidí, ono nervům prý chvíli trvá než na změnu zareagují.Je to zákrok asi na půl hodiny , po 2 hodinách jdete domů, nemělo by jezdit na kole, opírat se o tu ruku, těžké práce vyloučit, po měsíci i dříve rehabilitaci ambulantně.Je problém při psaní, jsem zvyklý na 10 prstů, musím datlovat a občas klepnu vedle.
Pracující mají po operaci kontrolku, důchodci se mají šetřit.
A někdy v listopadu bude na řadě druhá ruka (pravá)

Pozor na zloděje

2. dubna 2016 v 19:23 | František
Pozor na zloděje, tady nemyslím ty kteří se kamsi vloupávají a kradou materiální hodnoty , mám konkrétně na mysli možné zloděje (podvodníky) u nemovitostí .
Představte si tu situaci , v městě (obci) XY začnou připravovat změnu územního plánu spočívající v přeřazení nějaké louky nebo části pole do kategorie, pozemky pro bydlení .může jít o žádost majitelů těchto pozemků nebo záměr obce uspokojit žadatele o stavební pozemky.
Na takovou situaci kromě majitelů pozemků a potenciálních stavebníků čekají i já říkám realitní supi, oni vědí ,že schválením změnys územního plánu cen dotčených pozemků se mnohonásobně zvýší a ten, kdo by koupil před změnou (tedy lacino) a prodal po změně , vydělá balík peněz. K možnému pokusu takové pozemky koupit se nejlépe hodí někteří senioři kteří díky věku, úrovni vědomí nebo momentální finanční situaci ,si neuvědomí ,že prodávat by byla chyba , nechají se dá se říci šmejdy obalamutit a buď podepíší nějakou plnou moc nebo alespoň podvodník získá nějaké údaje, podpis na jiném dokumentu, (ideálně s nějakou podvodně získanou kopií občanského průkazu) atd.A je možné sepsat kupní smlouvy s falešnou plnou mocí.
Pak zbývá nějak dosáhnout přesměrování pošty nebo se podvodník nabídne,že jim poštu bude vozit, jde o to, aby když přijde zpráva z katastru o zahájení převodu pozemku, nikdo nereagoval a převod proběhl, pak se podvodník někam ztratí i s penězi a ten senior nemusí na nic přijít , nemá internet , rodina o něj třeba nejeví velký zájem apod.
...pokračivání...