Prosinec 2015

Novoroční předsevzetí

30. prosince 2015 v 16:56 | František
Bude pozítří nový rok 2016, jaký bude, kdo ví. Dnes jsem dostal obálku s čekaným rozhodnutí, od Nového roku budu mít důchod o celých 40 Kč víc, myslel jsem jít to zapít , ale i kombinace jedna plzeň a kafe bez zákusu převyšují tuto závratnou sumu .Takže se s novým rokem asi donátor (sponzor, apod. ) určitě nestane , nikdo neví z které položky nebo neoblíbených složenek se vymrští pařát a těch 40Kč schlamstne bez zamlaskání. Ale dobře, nemusí pršet, stačí když kape.Ovšem proč má všem kapat stejně.
Jestli jste někdo viděli pyramidu rozložení výše důchodů tak její hlavní a njširší základnu tvoří důchody do 12000Kč ,pak následuje několik pater do cca 15000Kč a pak už se to zužuje až někam ke 30 000Kč a možná i více.
Proč by nemohlo být určeno ,že ti do 12000Kč dostanou více , ti do cca 20000Kč polovinu předchozího a ti nad nedoustanou nic, určitě to nepotřebují. Podobně by to mohlo být s těmi 1200Kč stejně , ti potřební by dostali více a ti jež už by měli být tak trochu za vodou by to snad ani nepocítili.
Takže pokračuji na ten Nový rok,návštěva odjela , přemýšlím k čemu bych se tak mohl předsevzít , jako obvykle v lednu tak trochu něco konat a únorem počínajíc na jakákoliv předsevzetí raději zapomenout. Ono totiž většinou jsme jako když sedíte v rozjetém rychlíku, z tisku a televize víte ,že i spoužitím rychlobrzdy když je něco na kolejích ,zastaví vlak po stovkách metrů.Podobně to je s případnýma neřestma a chybičkami v konání a charakteru.A´t mně nikdo neříká ,že ty tisícovky pachatelů trestných činů vstupujících po rozsudku do vězení z něch vychází čistí jak lilium, v roše beránčím, zcela napraveni, hodní, nezáludní , absolutně pro společnost bezpeční. Říkalo se ,že některých naivků jsou jinde plné hřbitovy. To by výkon trestu musel v ose času se vrátit někam do šetnáctého století se samotkami, koulí na noze, stravou složenou z chleba a pramenité vody a denní mnohahodinovou prací.Pak možná by trest byl trestem, náprava minimálně v zlomení charakteru a subordinaci vrchnosti. Když taak někdo slyší o tom jak se někteří vězni mají a že mají vlastně lepší životní podmínky než někteří z nás jež neměli to štěstí . Opravdu jsou lidé kteří nemají pravidelnou a kalorickou stravu třikrát denně , nemají tepelnou pohodu , o tělocvičnách a denních sprchách také mohou jen snít. A přesto nikomu nic neudělali, celý život pilně pracovali , vychovali děti , jen měli nízké příjmy, sužovaly je nemoci a z nízkého základu vyměřený důchod třeba i krácený pro neodpracovanou dobu mimo pojištění , se zase tak moc dobře nežije.Nejhorší jsou na tom ti kteří musí platit nájmy a v důsledku odchodu partnera z jednoho důchodu ,na řadu věcí prostě peníze nejsou.
Nekouřím, z mé útraty za alkohol by hostinský zaplakal , mladší už také nebudu , měl jsem před rokem úraz , operaci, letos lázně, takže na sportování musím pomalu , snad na jaře bych mohl opět začít jezdit na kole .Nejsem naštěstí ve výše popisované situaci , stejně ale ,kultura a sport jen v televizi , dovolená možná , rozhodně ne něco exclusiv do dálav atd.
K tomu aby byl člověk slušný ,měl úctu k těm kteří na tom nejsou dobře a dle možnosti i nějak pomáhal nedá podmět nějaké předsevzetí , to musíte mít v sobě jak plod výchovy v rodině, ve škole , v životních zkušenostech .Společnost by se měla chovat jako imaginární ptačí máma, postarat se o ty kteří pomoc potřebují a jednou budou sami pomáhat, pracovat k dobru rozkvětu společnosti a dokázat vyvrhnout z hnízda parazitující kukaččí mláďata jež by jen žádala, nic nedávala ani teď ani nikdy jindy

Mé druhé já

21. prosince 2015 v 13:47 | František
Mé druhé já
Předem si dovoluji zpozornit ,že jsem dopsal Blog Ideální svět,časově mi to málokdy vyjde abych něco dal do hromady najednou a tak to lepím i týden a možná někdo kdo viděl začátek se na konec už nedostane.
Mé druhé já
kde by tak asi mohlo být , doma by pokud to není něco imaginárního , bylo k vidění, někde bsy muselo spát, přebývat , docela bych nebyl rád kdyby trvalo také na stravě a vůbec , bylo kdesi v prostoru , mnou hmatatelné, viditelné a svým způsobem uchopitelné.
Představte si ,že jdete po ulici a za Vámi ten samý chlap , ještě hůře kdyby tomělo klobouk a dlouhý kabát a vypadalo to jako stbácká sledovačka.
Taky je problém , máte myšlenku , každého občas myšleky napadají , mnohdy nepublikovatelné a bez porušení zákona neproveditelné jako například, vidíte krásnou ženu a myslíte na to co by myslel každý chlap, ovšem nejste v pravěku kdy si ji praotec uchvátil, odnesl do své sluje , prostě pokoukáte a jdete dále , pokud nevypadáte jako nějaký hezoun a nemáte pod sebou třeba ferari ,ale zdobí Vás pleška a mírné bříško , nechtějte vědět co by o Vás nějaká dáma také pronesla. To druhé já musí poslouchat , dodržovat zákonu, chodit na přechodu na zelenou ,i když pokud nemá hmotné tělo a je neviditelné, asi na tom nezáleží, také předpokládám,že by nemělo cítit bolest, chlad a nemělo mít žádné emoce. potom se ale můžete ptát , k čemu já ho vlastně mám.
Horší je kdyby to druhé já bylo Vaším svědomím , jak uděláte nějakou špatnost, postaví Vás do latě, vyčiní Vám , málokdy ale ukáže cestu k nápravě.
Opět dokončím co nejdříve...

Ideální svět

16. prosince 2015 v 16:09 | František
Opět jen začátek, dokončím do neděle
Ideální svět , když se to tak vezme tak těch ideálních světů by mohlo být tolik jako blogerů kteří si toto zvláštní téma vzali na paškál .(ostatně ví někdo co je ten paškál, z čeho toto slovo pochází ).
Pro někoho by byl ideální svět dle představy takový ,že by se nemuselo celkem nic dělat, fyzikální zákony vylučují poletování pečených holubů , stačilo by variovat za kuřata.Takže by se spíše jednalo o něco jako pobyt v All exclusive hotelu , kdy baštění a neomezená konzumace je prokládána povalováním na pláži , také tito borci vždy čas od času vystartují, mocně vběhnou do vody , uplavou dvě, tři tempa , smočí hlavu a vrátí se na svou podložku ,lehátko pod slunečníkem.Kdyby tak ještě to lehátko se natáčelo podle slunce , každou půlhodinu by zvukový signál zavelel otočení z břicha na záda a nopak a lepá děva by namazala záda proti spálení , ta samá by v noci plnila i další představy .
Když to shrnu, kuřata by se mi brzo přejedla , postava po takovém lenošení zakulatila a asi bych brzo ztratil i přízzeň oné děvy nebo by mi a to ještě dříve vyschlo konto a pokusil bych si vydělat na skývu mytím nádobí , pohrabování písku a sběrem odpadků na pláži.
Jen tak pro zajímavost, kdo je zdatný plavec pod vodou a má vybavení jakoo šnorchla brýle ,může s úspěchem na dně hledat různé poklady , určité dámy si myslí,že do vody se chodí s prsteny a náramky a občas něco ztratí a jejich zhýčkaní partneři houby najdou, tak to vzdají.
Další ideální svět nabízejí některé náboženské skupiny (nebudu jmenovat) , následoval by po nějaké apolykaptické zkáze kdy byx se zachovala skupina vyvolených , ti by žili v jakémsi snovém světě v klidu, míru ,to by platilo i pro zvířata kdy lev se vyhříval na věčném slunci vedle gazely, nejspíše i Micina vedle myšky.Tak nějak neřeší kdo by jako pracoval , kdo by je živil a vůbec řadu prkotin jako zdroje energie, komunikaci , zda byy existoval nějaký vyšší řád , někdo kdo by vše řídil .
Zcela jiný pohled na ideální svět asi mají někteří lidé i ve svých letech prací nepoznamenaní , dle nich je práce nuda, ničí jima chatrné zdraví, vstávat v půl šesté je proti přírodě . Stát je jim jistě povinován tučnými dávkami na kdeco, bydlení, spotřebu energií, stravu , určitě musí zbýt i na chlast, kouření a podobné radosti. Tak jak se nechtějí namáhat v něčem tak přízemním jako je pracovní poměr , kupodivu když jde o to přemístit nějaké železo a barevné kovy do nejbližší sběrny , to se musí tužit a opět nepřející ti co chodí do práce vymýšlí protivné věci jako je vyýplata poukázkou, na účet a seznamy toho co se nevykupuje.
Další ideální svět mají někteří mladí, zlatá to mládež , rodiče jsou v balíku , přeci nebudou své ratolesti nutit k práci , potřebuješ auto, tady je, byt, tady jsou klíčky .Máš synku (dcerko) průser , zajistíme advokáta VIP a další . Představte si ale ten problém když najednou rodičovský zdroj vyschne , ne každá firma přežije, ne každý politik to má na doživotí .Potom jsou nepřipravení pro život , a nepřipraveni ani na existenci předchozí skupiny ,to potom když nejsou peníze a zadarmo nikdo nenaleje , dámičky jak zjistí,že je někdo švorc ,prchnou a třeba si vezmou něco na památku, auto a byt propadne exekuci a dále už každý ví.
Žádný svět není ideální, máme ale v rukou nástroje jak se takovému světu přiblížit , musíme jen přizpůsobit svoje požadavku realitě a hlavně vzdělávat se, pracovat a mít vizi

Výzva

9. prosince 2015 v 19:26 | František
Jen krátce
Výzva prov šechny diváky a příznivce TV saoutěže Star Dance
Snažně prosím, neposílejte už žádné hlasy tomu Pavláskovi, opravdu hrozí ,že se opravdoví diváci, příznivci tance, od tohoto pořadu odvrátí kvůli postupu prý komika Pavláska který bohužel ani pro další kolo není zcela vyloučený.
Je krajně nespravedlivé když vypadají daleko lepší ale hlavně ti co se poctivě snažili , trénovali , zatímco výše jmenovaný evidentně vůbec nemá potuchu o čem který ten tanec je a prostě šlape zelí , mává rukama a co je nejhorší místo okory a studu má potom ještě řeči o tom jak je vyjímečný , jak by se mohl jeho styl ??? uplatnit atd.
Bylo v soutěži několik případů většinou mužů kolem padesátky , snažili se, trénovali ale nebylo to nic moc a do třetího kola už se nedostali, prostě se zúčastnili.
Pokud vím tak je účast docela slušně honorovaná , další zisk má firma přes kterou jdou SMS .
I když nejde o čistě taneční soutěž určité dekorum by mělo být zachováno například předkolem odku by postoupili do vlastní soutěže ti alespoň trochu přijatelní , další možnost je rozšíření poroty a větší váha jejim hlasům, napadá mne rozšíření o vítězný pár z minulého ročníku a nějaký způsob jak vyřadit toho kdo by hrubě porušil pravidla ,například zařadil jiný než avizovaný tanec.

Ve stínu

4. prosince 2015 v 19:10 | František
Ve stínu
Stín je prostor za nějakým předmětem,osobou, stavbou kam nepronikne ozáření od nějakého světelného zdroje, podle intenzity světla je tento prostore buď ostře ohraničený nebo jen mělce.Je ale i jiný význam a to pro charakteristiku jisté osoby která úmyslně nebo neúmyslně se drží ve stínu nějaké obecně známé osoby.
Ve stínu může být pohodlno, bezpečno , nespálí Vás slunce, nikdo si Vás příliš nevšímá , máte klídek a soukromí.
Ovšem zároveń jste mimo dění, nikdo se o Vás nedozví , zůstáváte stát zatímco jiní jdou dopředu.
Vložím sem glosu ze sledování včerejšího pořadu ČT1 Star Dance , vždy jsem se na tuto soutěž díval a rozumněl jsem tomu ,že nejde o soutěž profesionálů a že tam musí být zařazena i nějaká osoba která tanečníkem nebyla, nebude i přes veškerou snahu a úsilí svoje ale hlavně partnera což je někdo kdo se tanci věnoval nebo i věnuje v dnešní době.
Ovšem zařazení tydýta ,neboli prý komika Pavláska je výsměchem divákům kteří chtěli něco vidět, mají určité povědomí o tancích , rytmu a držení partnerů. U těch předcházejícíh tanečních neumětelů musel člověk ocenit alespoň snahu , píli a skromnost , ovšem chování pavláska je ostudné, nejen,že není skromný , nemá ani soudnost a jeho řeči o tom ,že on snad tvoří nějaké nové taneční vzory je asi takové jako kdyby nějaká kuchařka vychvalovala vlastní přepálený, přesolený , zkrátka nechutný guláš . Kuchařce by nejspíše zbytek té nepoživatiny někdo vylil na hlavu , co ale s výkony Pavláska , ignorovat, vypnout , v době jeho disharmonické show si dojít někam , pro zákusek nebo prostě se projít po domě.
Soukromá TV by takový propadák podznala na ceně reklamy , ČT je ale veřejnoprávní instituce placená z našich TV poplatků a dotovaná státem. Nebo tancování je jen záminka nejdůležitější jsou peníze z SMS posílanými možná z recese, možná v rámci pokleslého vkusu . Je jasné,že pro tento ročník už nelze nic změnit a nezbývá než tu ubohost přetrpět , řešením by mohla být změna pravidel , před vlastní soutěží by mohlo být výběrové předkolo kde by podobní exoti neprošli , nebo aby porota měla v falgrantních případech právo veta , něco jako negativní divokou kartu vyváženou pozitivní , tedy by prostě minimálně jednou mohla vystavit stopku a nopak podržet toho lepšího.
Není to asi ve stínu , kdo z Vás obyčejných diváků vidí do zákulisí dění v televizních stanicích , tady jde i elementární spravedlnost kdy Leoš Mareš jež do soutěže vložil snahu vypadl a Pavlásek jež vloži (------) pokračuje dále , nebo má snad i vyhrát . představte si ,že by takto někdo vybíral pilota kterému máte svěřit život při letu , operatéra jež Vám bude operovat srdce . To aby jste v podobných případech poručili duši Bohu, sepsali závěť, uspořádali svůj dosavadní život a vykročili k nevyhnutnému.
Pokud by někdo chtěl v TV vidět soutěž komiků , proč ne , můžou při tanci si stahovat kalhoty, nasazovat klaunské nosy, pohazovat dorty a všelijak se pitvořit , ideální čas pro tuto show 02.15-03.15 kdy slušní lidé spí a takže škody by byly minimální.

Naposledy 2

4. prosince 2015 v 19:03 | František
Dovoluji si upozornit na dokončení blogu Naposledy