Srpen 2015

Co je to za člověka ?

31. srpna 2015 v 12:13 | František
Co je to za člověka?

Na webu Blesku jsem před chvílí dočetl zprávu o členu KDU ČSL jež hrubě znevažuje mrtvé z kamionu , jde snad i o člena okresního orgánu strany. protože jsem také člen KDU ČSL a člen okresního orgánu v jiném regionu vyjadřují zděšení a znechucení nad tím jak může představitel převážně křesťanské strany a vůbec člověk takové věty napsat i když v korespodenci na facebooku jež se dostala na veřejnost.Takový člen by měl být ze strany neprodleně vyloučen, jednou vyřčené v této formě není možné jen tak vzít zpět a škodí to celé straně .
Každý by měl kontrolovat a vážit svá slova, tady jde o lidské životy nevinných lidí včetně žen a dětí , ti kteří to způsobili by měli být trestáni jako vrazi,chladicí auto je konstruované tak aby tam vnější vzduch prakticky nepronikal, spotřeba kyslíku 71 lidí objem brzy vyčerpá navíc k tomu přibyl faktor nesmírného stresu jež tito nešťastníci pocítili po krátké době, jež spotřebu ještě zvyšuje.Problém uprchlíků má mnoho aspektů a řešení není v v nějakém mudrování ale měl by být řešen globálně už dávno než se věci rozrostly, dle mne by zásahy proti IS měly být razantnější s paralyzováním dopravy mezi městy, vyřazením rozvodných sítí a vytvořením bezpečných oblastí vyčištěných od IS pro dočasné umístění obyvatel jež by neposilovalo uprchlickou vlnu, zvětšit podpru iráckých i syrských Kurdů jež jsou schopni proti IS efektivně bojovat. Rovněž námořní blokáda libyjského pobřeží by snad nebyla tak těžká, zabavování lodí atd.
Jen tak na okraj,uprchlická vlna směřuje do Evropy tedy křesťanského teritoria, vůbec nic jsem neslyšel , že by uprchlíky podporovaly bohaté ropné arabské státy, jsou to převážně jejich souvěrci ,a je třeba umožnit přežití v regionu , zásobami, zapojením do snahy o likvidaci příčin to jest Islámského státu a režimu Asada v Sýrii.

Mít rád v.s. milovat

26. srpna 2015 v 23:04 | František
Jen začnu,je dlouho.
Mít rád je obecný pojem a může se týkat čehokoli,rád můžete mít i buchty jako pekla máma, zimu,léto, svěží vzduch atd.Jestliže něco máte rádi obvykle je to dlohodobé až trvalé,ovšem za jistých situací musí každý jeden z nás něco co měl rád ze svého života vyloučit , po iktu nebo infarktu kuřáci pokud nechtějí si zatančit poslední valčík s kmotrou zubatou,zahazují cigarety,odkládají lahve alkoholu,mám osobně vyzkoušeno co to je po žloutence si odpustit pomalu vše dobré a říkat si,že i vařené hovězí má svůj půvab a mastit pokrmy domácím sádlem je zbytečnost.A to v té době ještě nebyly náhražky s transmastnými kyselinami ,reklamou vychvalované,znalci zavrhované.
Mít rád je tako o poznání,životních zkušenostech,kdo vyrostl na horách je musí mít rád,ty naše české,ovšem když se dostane do Alp,Dolomit a jinam vidí,je to něco jiného,zdánlivě nedostupného a má to jinou krásu,jinou vůni,Stejně je to s městy,jako věřící jsem za vrchol krásy v mladém věku považoval náš kostelík,ale potom jsem viděl velké kostely, katedrály v Paříži,Římě a jinde, kde to bylo možné si zapálil svícínek a nelitoval nějakou tu minci vhozenou do kasičky.Jen tak na okraj,dovedu si představit českého chytrolína jež nehodí nic nebo neplatný padesátník , podvádět i v takovém případě už je blesk z čistého nebe....
Vracím se k tematu a to pojmu milovat
Bohužel i tento pojem má mnoho výkladů a postojů, odmyslíme milování jako sexuální akt, potom nám zůstane opravdové milování mezi konkrétními muži a ženami, to jest vztah nazývaný obvykle láskou. Jistě to platí i o příslušníky stejného pohlaví ovšem do jejich světa nevidím a nemá cenu si vymýšlet. Od toho všeho by se mělo oddělit klišé z dob minulých a to milování komunistických světlých zítřků, států socialistické soustavy apodobně.Myslím,že každý rozumný člověk tuto lásku nelásku hodil do koše, on se také svět změnil a kdyby měl někdo něco takového poci´tovat například vůči říši Kimuů (KLDR) , dalo by se pochybovat o jeho duševním zdraví.Ti lidé tam sice napovel truchlí, nosí květiny a nebo horlí proti těm zlým z jihu, ovšem skutečnost je taková že kdo dostatečně nevystoupí, může skončit v káznici nebo i hůře.
Na Kubě jak se zdá se situace pomalu mění, podpora z Východu slábne a kromě třtiny je reálný zdroj příjmů jen turistika a ta pro blízké Američany byla zapovězena.
Ještě k tomu milování za totality,rodiče si museli dávat dobrý pozor co před svou ratolestí říkají, děti co nevědí nepovědí a leckterá souška měla uši nastražené a hned informace sypala dále.Člověk si nebyl jistý nikde, pár vtipů na Brežněv v hospodě a měli jste otevřenou cestu k lopatě a maringotce , kamarád ,dokonce i člen rodiny mohl být součástí velkého ucha a je jedno jestli z donucení nebo pro kariéru, někteří i pro jidášský peníz (hamba a věčné zatracení jim).Tak jsme si lámali charaktery, jinak mysleli, jinak konali .

Jak nemyslet

23. srpna 2015 v 18:20 | František
Jak nemyslet, ať toto tvrzení vezmu z jakékoliv strany , tak je zřejmé , že prakticky kromě nějakého chudého duchem jež řeší věci osobních potřeb a svět mu je ukradený, je nemožné absolutně nemyslet. Jsou sice speciální metody meditací které dokážou načas běžné starosti a problémy odsunout stranou, je to ale jen na čas, běžně žít se tak nedá.
Něco jiného jak nemyslet (dopředu) je snažit se plnit si krátkodobé cíle a neuvědomit si ,že se blížíme k okraji propasti a možná už ten další krok bude posledním.
Mám na mysli postoj našich představitelů k uprchlickému problému, ten kdo sleduje televizi, zprávy na netu atd. musí vědět,že tento problém se vymyká, při debatách mohou jistě chytří a vzdělaní lidé mluvit o odmítnutí ekonomických uprchlíků , ale prakticky v tom chaosu který nastal už těžko můžete zjistit kdo je kdo a odkud, prostě se vlna za vlnou valí, překonají moře, zubožené Řecko je jen tak propustí, co má pak dělat chudá Makedonie. Dále už je jen Maďarsko jež finišuje s plotem , opravdu ten plůtek masy zadrží, co když do něj budou najíždět nákladními auty, pak už jsou za humny,
Naše chytré hlavy se utěšují, oni k nám vlastně nechtějí, jdou do Německa, Švédska atd. Co až Německo zavře hranice, a bude je důkladně střežit, Schengen se rozsype , vlna se od německých hranic odrazí , Maďaři zmobilizují gardu a je to, vymalováno, Česká kotlina jako lapač ze všech směrů.Osobně je mi každého z těch lidí líto, jako člověk s nimi cítím (s výjimkou džihádistů), ale prostě každá struktura má určité absorpční schopnosti dané rozlohou a ekonomickými možnostmi.Stát teoreticky může zmobilizovat rezervy (má -li nějaké), mám strach ,že u nás žádné nejsou a vláda tažena odbory a socialisty ze zdrojů ještě ubírá, viz zdravotnické poplatky, zvyšování minimální mzdy atd.Přitom statistiky říkají kolik našich občanů je na hranici chudoby ,a každého jistě udiví že nejsou peníze na pomoc zadluženým Klokánkům (část viny je na nich ale ono to vypadá jako snaha o cilenou likvidaci kdy ani z navýšení 720 milionů Kč nic nedostanou na rozdíl od ostatních sociálních služeb), na Moto GP což by měl být komerční byznys , penize budou, nevím jaké tam je vstupné ale když tam jede tolik Němců , nemá se vstupné nastavit podle nich...Atd.., mnozí jsme věřili hnutí Ano, dali mu svůj hlas s tím ,že bude rovnováhou proti ČSSD , respektive věcem jako rušení poplatků , zvyšování minimální mzdy, možné hondby na živnostníky atd. Proč v tolika věcech Ano ustupuje ČSSD když by měli mít poloviční váhu (lidovci jsou asi do počtu) , co si o tom má myslet jejich volič, bude je v krajských volbách volit. Myslel jsem si ,že Ano by mělo i na to dát si podmínku pro stávající kraje, tak kde to jde vlády bez komunistů,Ano které by šlo do koalic s socialisty a komunisty volit nebudu.
Od problému jak nemyslet jsme trochu utekli, ono to nemyslet nejde , pokud v prostoru mozkovny nejsou příslovečné piliny nebo dokonale vymytá struktura, myšlenky přicházejí a ne vždy jsou povzbudivé, mnohdy mrazí a člověk si říká co bude s námi a dalšími generacemi....

Lázně 2

17. srpna 2015 v 18:44 | František
Jen upozorňuji,že jsem dopsal a doplnil malý postřeh o absolvovaných lázních

lázně srpen

3. srpna 2015 v 12:46 | František
Jen abych se připomenul, jsem stále v lázních do 11.8.2015, potom se zase budu zapojovat,případně dodám komentář ze svých zkušeností z lázeňského života i když nepatřím do kategorie opilců, tanečníků ani těch jež navazují krátkodobé vztahy.
Jen pár vět pro ty co ještě v lázních nebyli a nechtějí tam být od prvého dne za exoty.(platí pro klienty přes zdravotní pošťovny)
Předpokládám,že do lázní pojedou jen ti kteří to ze zdravotních důvodů potřebují a ne osoby lačné krátkodobých vztahů, pijatyk atd.
Předem by si měli udělat jakýsi seznam věcí s ohledem na roční dobu, vlastní založení (dekórum) a odhadované procedury.Ne všichni mají stejnou diagnózu a dle toho také vypadá rozvrh, pokud je v programu cvičení v bazénu, jsou nutné plavky (raději dvoje), pro cvičení v tělocvičně jež je převážně společné pro muže a ženy odpovídající dres, nikdo není zvědavý na Vaše spoďáry a ne všichni máme ideálně vypracované tělo a špeky, faldy a jiné známky stáří nebo chuti k jídlu nemusí působit zvláště esteticky.
Proč mluvím o seznamu, jako u jiných příležitostí si každý nabalí kufr, tašky , dovleče to na pokoj a pokud není lázeňský švihák, třetinu i více při návratu zase vrací na své místo.
Pokud někdo není na lovu krátkodobé (lázeńské ) známosti , nemusí za každou cenu dokazovat co všechno má v šatníku u stravování a už vůbec ne u procedur.
Zajímavý postřeh, u jídla se sejdou náhodní klienti, navíc při nestejném nástupu a délce pobytu vystřídáte jako já i troje spolustrávníky.Pozor na to co jste si objednali, jsou tací kteří bez ohledu na to by sáhli po tom co se jim pohledově zdá nejlepší,u polévky podávané obvykle do mís by neraději vzali obsah přes cedník a na Vás pokud se opozdíte zbyde jen ochucený vývar a jim pomalu lžice stojí v tom hustém, je třeba se bránit, sobci a bezohlední jedinci jsou všude. Malér může nastat i tehdy jestliže k nějakému jídlu je třeba jablko (kiwi) a k jinému ne,tito dříve jmenovaní se jistě budou snažit bonus odnést, opět nevyměknout, ozvat se a nevím proč by se měl brát ohled na stáří nebo pohlaví.Možnost výběru měl každý a údaje na jídelním lístku jasné a platí.
Nevím jak je to v jiných lázních ,rozpis říká den , hodinu a měl by umožnit všem přesunout se na další proceduru, stravu. Opět se najdou sobci , vykukové , kteří by Vás nejraději předběhli s pokazem na to, či to, nevyhovujte nikomu, procedura Vám může propadnout a ono nepotěší vidět dámu co tak spěchala, jak s jinou u kafíčka řeší jistě světoborné problémy .
Tak pokud tedy do lázní pojedete , přeji příjemný pobyt a minimum těch které viz výše uvedeno bych oželel.