Červen 2015

Slováci na Blog.cz

23. června 2015 v 22:58 | František
Jen začnu , je už dost dlouho a ráno vstávám
Předem uvádím , vůči Slovákům nemám žádnou averzi jako národu , byly sice nějaké emoce při dělení federace , to je ale už dost dávno a zapomenuto a navíc to platilo spíše na určitou kategorii politiků a nacionalistů.
Škoda ,že nejsou nějaké pravidelné slovenské pořady v televizi , pro naše děti a hlavně vnoučata začíná být slovenština nesrozumitelná a to nemluvím o naprosto odlišných výrazech. Máme doma satelitní vysílání a tam jsou slovenské stanice , já mohu sledovat každý druh pořadu a rozumím.Kombinované moderování u Superstar na Nově je málo, Primu z principu ignoruji.Dokonce si myslím ,že hlavně v sousedních okresech se Slovenskem by mohla slovenština být na školách třeba jako nepovinný předmět , obdobně němčina u hranice s Německem .
Přiznám se ,že nechodím a nehledám konkrétně zda autor je Slovák nebo Čech, zajímá mě spíše téma a styl psaní.Bylo by docela zajímavé vědět zda pisatelé Slováci jsou zde v ČR bydlící nebo zda jde o pisatele ze Slovenska .
Docela rád bych se na Slovensko podíval ,jmenovitě do nějakého termálu , snad příští rok už taky pro porovnání cen u nás a na Slovensku i s nutným přepočítáním eur na koruny.
Jen malá vsuvka , reakce na komentář-Spíše jsem měl napsat typ pořadů kterým se na Primě a nejen tam vyhýbám (Muži proti ženám, Kdo je kdo ,Krausův pořad apod. Na Nově je to Výměna manželek). Naopak mám rád Všechnopárty pana Šípa.
Pokračování

Kolotoč lží

18. června 2015 v 8:47 | František
Jen začnu, mám trochu fofr
Kolotoč lží , to bych rád viděl jak takový kolotoč funguje a jak tam jsou ty lži umístěny, jestli sedí na sedačkách a vozí se kol a dokola , ono mnohdy lži se spíše řetězí (uvedu jindy) nebo se prostě kupí v jakémsi báglu (kotli). Ovšem ten kdo se vydá na cestu lži (a těch je, jmenovat raději nebudu) by si měl nejdříve udělat ve věcech nějaký pořádek, mohl by se jinak zamotat, když už lhát musí se systematicky , nemohu lhát tak,že se nepravdy vzájemně vylučují, musím své černé nepravdy logicky vrstvit, řetězit ,může se dokonce stát,že se někde uzavře magické spojení , kruh se uzavře.
Babička mi vždy říkala, kdo lže ten krade, dodávala dobrá to žena a křesťanka že se i rouhá Bohu.
Nejhorší jsou ti kteří kradou (jestli je to krádež, plagiátorství nebo úmysl) lži, prostě již vyslovené lži opakují a snaží se jim dávat punc pravosti, viz proruští v Putinovském žoldu pisálci jež do blogů, diskuzí atd. podsouvají jasné nepravdy jako součást propagandy kolem Ukrajiny, Krymu atd.
Jak úspěšně řetězit lži, to není rada, taková se nedává ani nepříteli, ale něco z reálu vypozorovaného.
Především si musíte vylepšit původ , jméno , dovymyslet kus historie rodiny, Bohužel v době kdy existuje řada historiků i amatérů znalých pátrání v archivech a matrikách pro vypracování rodokmenů na zakázku, si nemůžete dovolit zase tak velké lži, každý by jistě uvítal šlechtický původ nějakého známého rodu , určitě ne rodu loupeživých rytířů, zemských škůdců apod. Z doby Rakouska existuje mnoho freiherů (svobodný pán) , titul nebyl dědičný a víceméně jej získávali dlouholetí významní úředníci a podporovatelé císařského domu.Také není špatné k předkům započítat významné umělce ,cestovatele , ovšem jak se říká ,, lež má krátké nohy a mnohdy vyplave dříve než je Vám milé.
Ono by snad bylo lepší nelhat , hlavně v zásadních věcech a to platí i v manželství , na ztrátě důvěry pro láře už skončila mnohá manželství ale i mnohé kariéry,zde některé ani nezačaly pokud zájemce o práci zkoušel lhát už při vstupním pohovoru,Neříkám ,že život v pravdě je vždy pohodlný, ovšem jednou v životě každého přijde účtování a všechno zlé co jste vykonali se Vám vrátí, ztratíte rodinu, přátele a jak je to jen spravedlivé , na konci každého života přijde ta s kosou ....

Malá kapka v obrovském oceánu

10. června 2015 v 12:56 | František
Filosoficky vzato v oceánu žádné kapky nejsou, jde o jednolitou vodní masu, kapka může do oceánu skápnout z oblohy nebo nějakého předmětu (lodi) při dešti , to znamená ,že se smísí sladká voda se slanou , kapka může být i z mořské vody vyvržená jako příboj, pak je tedy slaná.
Do obrovského oceánu může skápnout i kapka jakékoliv kapaliny , alkoholu, chemického roztoku atd.Obrovská masa mořské vody ji pohltí, naředí, vstřebá.
Jako kapka si může připadat i každý z nás v mase občanů každé země, tady ale nejde o jednolitou masu ale o koexistenci lidí z nichž ne všichni musí na všechno mít stejný názor. Ovšem prosadit svůj názor je těžké , zvláště pro řadového občana . Ani strany nejsou názorově homogenní a vítězí, poku tam panuje demokracie , nějaký většinový názor. A ten jedinec , pokud je přílušníkem té strany,může být i přívrženec a volič) , se buď s tímto názorem ztotožní nebo přejde do pasivní resistence, může také hledat jinou stranu , jemu bližší.Ve volbách se ale zase ocitáme v pozici kapky která nemusí rozhodnout, teoreticky ale může. Já osobně si myslím,že volit by měla být občanská povinnost, voliči by se mělo vyjít vstříc mechanizmy jako korespondenční volba, volba přes internet na základě jedinečnéhokódu a el. podpisu. Hlavně by mělo být přijato pravidlo, minimální množství voličů pro platnou volbu nad 50%, volby na jeden den.Dolní komoře parlamentu by také prospělo pravidlo, že každý bývalý okres , bude mít zástupce z většinové volby v okresu prokazatelně bydlícím a zbytek se dovolí postaru v poměrném zastoupení.Navíc vázané mandáty, ztráta při odchodu z klubu ,klouzavý mandát u členů vlády.Odvolatelnost presidenta referendem.
Tak jsem se rozepsal a zapomněl jsem ,že jsem jen ta kapka, takže může jít o zbožná přání , nebo taky kdyby se dali dohromady všichni co to s naší zemí myslí dobře a nechtějí aby tu byla jakási gubernie nebo nás válcovaly bývalé menšiny, by se měl spojit a podílet se na obrodě ducha pravdy, vlastenectví a sounáležitosti s naší zemí.

Jeden den v cizím těle

3. června 2015 v 16:57 | František
Jen začnu, mám trochu fofr.
Jeden den v cizím těle, každý si může představovat něco jiného . Jako senior by to bylo asi v těle mladého muže, úspěšného, bohatého a obletovaného ženami. Taky by asi bylo zajímavé strávit ten den v těle nějakého Supermana, zatočit s všemi lumpy a to i těmi na které je náš soudní systém krátký a nám hloupým se jen smějou, mám ale strach že jeden den by nestačil a nerad odcházím od nedodělané práce.
Taky by nebylo špatné se ocitnout v těle toho výherce 2.5 miliard (pokud to nebyl fantomas nebo pan Tau), za den bych sice ty peníze neutratil ale určitě bych je stačil rozposlat na desítky účtů v ČR i v zahraničí , následně už jako já bych zabezpečil svoji rodinu ale také pomohl dobrým lidem , tedy výběrově .Sociální systémy mnohdy sypou naše peníze z daní těm kteří si to nezaslouží a mnoha lidem ublížili ať jako kriminální živly nebo jako součást komunistické totalitní mašinérie (STB, milice, soudci, prokurátoři, kádrováci a prověřovači, cenzorové atd), jiným prostě proto protože jim Pán Bůh dal ruce k práci a hlavu k myšlení a ne aby žili na dluh společnosti , od pracáku k sociálním dávkám a mezitím v lochu za krádeže atd.
Představa o přesunu do těla ženy , jistě krásné a žádoucí, milé, upřímné atd. by mohla narazit na to že všechny předem uvedené vlastnosti sotva nějaká žena má , nevím taky jak bych se potom po návratu do sebe cítil.
Teoreticky tělo má i vrabec, kočka, tygr , ovšem to bych raději nezkoušel ,nerad bych kličkoval před nějakým dravcem nebo prchal před lovcem trofejí (lovkyní).
Náš prostřední president by k tématu řekl, špatně položená otázka.není jasné kdybych se já nebo někdo z auditoria do cizího těla dostal, co by dělal jeho současný nositel. S někým bych něchtěl v jednom těle být ani náhodou, minimálně nesnáším aby mi někdo do bohulibé činnosti kecal, měl výhrady, radil atd. Takže podmínka č. 1 , na den ať si jde třeba na welnes, na pivo , na houby. Podmínka č. 2 , nebude mi nadávat co jsem s jeho tělem prováděl, zkuste si představit že bych vstoupil do těla nějakého tuneláře, vyslídil jeho nakradené peníze a vrátil je okradeným (mě také něco dluží nejmenované investiční fondy...), podal rezignaci na všechny funkce a odešel někam konat dobro (minimum je sypat ptáčkům a převádět stařenky přes frekventované silnice).Podmínka č. 3. Po dobu co bych byl v tom cizím těle bych v žádném případě nebyl trestně odpovědný, ideální by byl anonymní vstup a výstup ve stylu ,,Kde se vzal, tu se vzal a frrrč.
Takže jsme si posnili, realita je zatím taková,že tělo co nám Pán Bůh nadělil je jen naše a tak zůstane do konce našich dnů, zkusme tu naši hlavu užívat k myšlení a ruce k práci, on pocit trubce nebo kukaččího mláděte asi nebude ten pravý...