Duben 2015

Světlo na konci lednice

22. dubna 2015 v 20:57 | František
Světlo na konci lednice.
Bohužel taky patřím do kategorie těch kteří někdy ve večerních hodinách zaútočí na nebohou ledničku, ovšem jak mám rozumět tomu světlu na konci lednice, víte ,že nemám zdání kde má lednice konec. Lednice je předmět obvykle tvaru hranolu, má tedy spodek, vršek, přední a zadní stranua boky, světlo pokud ta lednice funguje jak má je vidět po otevření dveří a tam bych nějaký konec nehledal.
Pro noční útočníky na ledničkys bych k světlu přidal zvuk Big Benu, úpění vdov a sirot nebo dokonce úvodní takty z Reqiem, pro hluché a otrlé na peru umístěnou mechanickou ruku čenichovku nastavenou dejme tomu na dvaadvacátou hodinu, pozor výjimka pro směnující , umělce po představení atd.
Ale vážně, existuje také pojem pevná vůle, prostě v noci nejíst, není to zdravé , rosté pánům bříško a dámám zadeček.Místo útoku na ledničku zkuste na šlapacím stroji za každou chuť dát 15 minut a pěkně zvostra. A běda jak Vám přitom vyhládne a lednice bude ráno pro zbytek rodiny zet prázdnotou, pak už jedině zbude péče psychiatra nebo hubnoucí kursy...br..

Neprojdou

15. dubna 2015 v 21:42 | František
Neprojdou,no passaran bylo heslo v španělské občanské válce, prošli ale to je historie.
Mluvím o provokační jízdě Putinovských motorkářů Noční vlci, kromě Polska ,Německa , mají jet taky přes ČR, předpokládám ,že po D1 Brno- Praha.
Nevím jestli je možné najít nějaké legislativní důvody jak průjezd nepovolit nebo alespoň zkomplikovat, minimálně by jim měli lidé dát najevo ,že je tady nechceme , ať si zkouší například přejet fontovou linii u Mariupolu, třeba by se problém vyřešil jinde.

Existuje i pěkná uvítací melodie...Běž domů Ivane, tady tě nemilujou ...
Doufám ,že při průjezdu nebudou jako jejich předchůdci vyžadovat hodinky (Davaj časy) . velocipédy nebo dcery a manželky k sexu , logicky nedobrovolnému.
Taky je dobré se prostě otočit zády , nediskutovat (není o čem), ignorovat, doufám ,že to bude platit i pro televize.

Osvoboditelé versus okupanti

8. dubna 2015 v 18:25 | František
nejspíše
Osvoboditelé versus okupanti.
Řeč je pochopitelně o sovětských vojácích a blížícímu se datu konce druhé světové války ke dni 8.5,1945 dle většiny světa a ke dni 9.5.1945 dle Ruské federace.
Nejsem historik, nežil jsem v době druhé světové války, platí to i pro květen 1945, čerpám z množství prostudované literatury, shlédnutých dokumentárních filmů a vzpomínek rodičů a pamětníků.
Nikdo nepopírá historickou roli sovětské armády na tažení proti celosvětovému nebezpečí a to hitlerovskému Německu a jeho satelitům , zčásti i Japonsku.Ovšem nic není černobílé a tak se nad konáním v Sovětskému Svazu před válkou , během války i po válce vznáší řada otazníků. Ve škole nás učili ,že jedině Sovětský Svaz byl ochoten pomoci Československu proti Německu, tak nějak se nemluvilo o diplomatickém sblížení , dodávkách surovin a hanebném obsazení části Polska po útoku Německa s dohodnutou demarkační linií. Vraždění polských důstojníků a inteligence - de facto zajatců z obsazeného území , děsivé čistky ve vlastní armádě a společnosti, gulagy atd. dávají obraz o tom o jakou zemi vlastně šlo , a nelze vše svalovat na Stalina.
Po napadení Němci oslabená armáda zprvu ustupovala, bylo mnoho zajatců, Stalinova směrnice ,že kdo je zajat ,je pomalu zrádce a dezertér nemá v jiných armádách obdoby. Způsob vedení boje absolutně bez ohledu na realitu kdy cíle bylo někdy dosaženo za cenu obrovských ztrát vlastních vojáků .Jak se také dívat na smrt hladem a zimou obyvatel Leningradu , někdo se jich ptal zda s tím souhlasí, neptal a byli to hlavně ti kteří pro stáří nemoci a věk nebyli užiteční pro obranu nebo výrobu ,staří, nemocní a hlavně děti, v které jiné zemi bylo něco podobného uplatněno.
Také se velice málo prezentuje pomoc kterou Sovětský Svaz dostával od západních spojenců , technika, zbraně ,specialisté , doprava konvoji ohrožovanými německými ponorkami, ztráty nemalé.
Něco k tomu jak se sovětští vojáci chovali po skončení války, davaj časy- sběratelé hodinek, velocipédů , vzít tyto zajatcům bych považoval za přijatelné, proč ale našim občanům, nebyli jsme poražená země , případy znásilnění atd.
Jak by se dalo vysvětlit zcela bezprecedentní odvlékání československých občanů do gulagů v Rusku po válce , vláda nijak naše občany nebránila, mnozí se nevrátili nebo vrátili s podlomeným zdravím, nebyli to kolaboranti apod. jen mohli mít nějaké kořeny v předrevolučním Rusku odku před revolučním běsněnímí utíkali nejen bělogvardějci ale hlavně inteligence, podnikatelé atd.
A nyní k roku 1968, osobně jsem v té době byl druhým rokem na vojně, osudnou noc jsem měl dokonce službu.Dokonce jsem se zhruba za týden dostal do Prahy a viděl stopy řádění těchto sovoboditelů, provizorní pomníčky k mrtvým atd.Zde nutno podotknout,že tzv. vstup (bezprecedentní porušení práva) se týkal i vojáků Polska, NDR, Maďarska a Bulharska zčásti regionálně, ti se časem stáhli a zůstaly zde jako okupační jen Sovětská vojska , rozhodnutí tehdejší parlament (dohodu o dočasném pobytu) nelze považovat za regulérní, ono když vám někdo dá pistoli k uchu, tak nejspíše osouhlasíte i to ,že máte na ruce osm prstů a rohy.
Nyní opět máme příležitost vidět vnuky okupantů v neoznačených uniformách a vozidlech v rámci dovolené atd. pobývat na území cizího státu (Ukrajiny) , bez dodávek zbraní, paliv , vojáků a další logistické podpory by žádná ze kvaziseparatistických republik už neexistovala.K tomu otázka Krymu, kromě jasné anexe i znárodˇování Ukrajinského majetku, represe proti etnickým Ukrajincům a hlavně Krymským Tatarům, viz poslední události kdy museli zastavit vysílání , tisk atd.A to nemluvím o násilném Stalinem organizovaném stěhování národů.
Je dobré si připomínat konec války, vzdát pietu padlým, je ale otázka jestli to musí být na vojenské přehlídce kde teoreticky mohou se účastnit i bojové prostředky které se účastnily zabírání Krymu a agrese proti Ukrajině.Kromě památníku na Dukle (Slovensko) jsou i místa na Ostravsku kde také se bojovalo, umírali tam i naši občané.

I ty Brute

5. dubna 2015 v 16:50 | František
I ty Brute, něco z ději známého, zvolal to údajně Caesar když v skupině spiklenců, jež ho na půdě Senátu vraždili poznal i přítele (chráněnce) Bruta.
Ono do Vás nemusí ani píchat nože a můžete poznat charakter přátel a známých v mezních situacích kdy jde o postavení, peníze nebo přízeń krásné dámy.
Existuje parta pracovníků v nejmenované firmě, zhruba stejně starých a ve zbruba stejném postavení, setkávají se po pracovní době na pivu, v práci proberou leccos a to až do chvíle kdy se po šefem začne kývat židle nebo dozrál k odchodu na odpočinek.Najednou tykykamarádi Vám začnou mydlit schody, přivlastňovat si Vaš nápady (jsou-li) , nenápádně kují pikle, zpočátku třeba ve skupinách a nakonec každý proti každému.
Když přesto uspějete ,plácání po zádech , nejapné omluvy atd.Pokud vyhraje někdo z toho hejna dravců (Mimo Vás), dá Vám to najevo- King jsem teď já. Vůbec nejlepší když kdosi moudrý dá chutnou kost k ohlodání někomu odjinud , jiště na základě výběrového řízení , praxe v cizině nebo nápadné podobnosti příjmení s kýmsi hodně nahoře v hierarchii firmy.Potom nastané období protáhlých ksichtů, pokusy o slepení původní party pokud každý za sebe nezačne tomu novému leštit kliku.
Jestli se nepletu tak Brutus o mnoho Caesara nepřežil a celé to vraždění místo posílení římské republiky spíše společnost posunulo k absolutní moci .