Prosinec 2014

Útěk před smrtí

29. prosince 2014 v 14:02 | František
Útěk před smrtí
Zdánlivě odtažité téma, kdo by dnes utíkal před smrtí, mohou se tak ptát jen ti kteří byli nejdále v sousedním Balíkově, nesledují dění ve světě nebo jde o naprosté ignoranty.
Opravdu dnes a denně na světě utíkají lidé před smrtí ať už jde o přírodní živly nebo o útěk před válkou, sektářským násilím nebo vražednými strukturami psoudostátu IS a podobných seskupení jako Boco Haram, apod.
Není tak dávno co náhlá změna počasí zastihla nepřipravené turisty v Himalájích včetně českých občanů, byli i mrtví z řad občanů jiných států.
Daleko tragičtější je osud různých skupin obyvatel Iráku nebo Sýrie včetně křesťanů jež mnohdy zachraňují holé životy útěkem před fanatickými džihádisty z IS, nejde jen o to ,že útěkem si spasí život, opustili ale své domy, svůj skromný majetek a budou nuceni po nevím jakou dobu živořit někde v táborech závislých na mezinárodní pomoci.
Kdybych byl papež nebo král a byla jiná doba, vyzval bych svět k novému křížáckému tažení proti této hrozbě. Současným bombardováním se sice moc IS oslabuje, kromě velkých měst si na venkovním teritoriu nmohoiu dovolit nějaké velké přesuny.Ovšem k vyčištění takového Mosulu, Rakky a jiných větším měst by bylo třeba nasadit pozemní síly za podpory letectva, bojových vrtulníků, zatím taková síla není k dispozici.Jediná akceschopná síla Kurdové, předevší chrání a zčásti i osvobozují území svého lidu s možným završením vlastní státností.
Ostatní izolované skupiny jako již citovaná Boco Haram by měly za logistické pomoci světa ničit vlastní vlády a to i na území Jemenu a Libyje, je ale otázka jestli jsou toho schopny.
Pokud se tato rakovina džihádistické rozpínavosti neutlumí může to pro svět mít důsledky, v takových strukturách se vždy najde nějaká skupina fanatiků ochotná provést sebevražedný útok v metru, v sportovní hale , je potřeba maximální pozornosti tajných služeb, koordinace , dávání tipů, sledování aktivit na sociálních sítích atd.
Závěrem přeji všem slušným poctivým, tolerantním lidem vše nejlepší do Nového roku.

Jak jsem si hrál na parašutistu

26. prosince 2014 v 14:14 | František
Jak jsem si hrál na parašutistu.
Titulek možná úsměvný, realita krušná.Moje delší odmlčení bylo dané tím ,že jsem na chalupě v Krkonoších spadl při ořezávání stromu z žebříku, natloukl si a hlavně se mi podařilo narušit si obratel l3 PRO znalé tam dole.
Nějak jsem se dovlekl na chalupu k mobilu a pak mne čekala cesta na vakuovce Spec. matrace) záchranky do nemocnice Vrchlabí, odtud na operaci do FN Hradec Králové- neurochirurgie ,ležení ,kapačky.Na poslední tři dny převoz do Pardubic a Štědrý den návrat domů. Už alespoň se pohybuji o holích, občas si musím lehnout. Čeká mne návštěva praktického lékaře neboť mám návrh na lázně, objednání lázní atd.
Takže můžu li radit, jste-li na chalupě sami nelezte na žebříky nebo si ten žebřík ke stromu přivažte.Spadnout je otázka několika vteřin , než budu plnně funkční potrvá měsíce.
Jinak přeji všem vše nejlepší do Nového roku, žádné pády ani bouračky a myslete taky na ty kterým v těchto chvílích není právě do zpěvu, tráví dny svátků v nemocnici, mimo rodinu.