Srpen 2014

Toulky ve hvězdách

21. srpna 2014 v 21:20 | František
Zdravím, nevím jak si mám vyložit téma, ve hvězdách se obvykle netouláme, snad jen v naší fantazii , a to jen u některých jedinců.Jiným fantazie (představa) ukazuje na milostné hrátky s nějakou kočkou, jinému obžerství u plného stolu, jsou i teoreticky předurčení vůdci lidu toužící po aplaudijících zástupech freneticky reagujících na pronášená moudra. Zvláště pozor na ty poslední, jeden takový tapetář, amatérský malíř a tlučhuba oblbnul celý národ a nahnal jej do nesmyslné a zničující války.Vojenští analytici tvrdí,že kdyby Hitler jen řečnil a nepletl se do plánování vojenských operací, byla by porážka Německa mnohem obtížnější.
Na videu jsme viděli vraždu amerického novináře(téměř do konce) zajatého v Sýrii, jedním z islámských fanatiků z ISL .Na co civilizovaný svět ještě čeká, toto byl ojedinělý propagandistický čin, někde v Sýrii nebo Iráku dochází k vraždám masově, ženy, děti, šíté, křesťané, nešťastní jezídi.Proti takovému chování nepatřícímu do 21. století nestačí jen tak nějaký nálet, bylo by třeba plošně letecky útočit v celém regionu a to i na živou sílu džihádistů v místech soustředění.Dokonce prý přes prostředníky dodávají ukradenou ropu a získávají tak peníze, taková ropa a tržby by se měly zabavovat jakmile se dostane mimo území ovládaného teroristy.Je otázka třeba v Sýrii jestli by nebylo dobré aby ostatní skupiny bojující proti Asadovu režimu, neměly na čas svoje úsilí obrátit proti džihádistům a tyto skupiny by svět mohl vojensky a materiálově podpořit. Ono to vypadá jako vyhánění čerta ďáblem , hodnotově je to ale nyní tak že z čerta je Arcilucifer neuznávající běžně dodržovaná pravidla o zacházení se zajatci atd.
Na chvíli ještě k těm hvězdám, zítra jedu na chalupu a budu tam do pondělka, doma při pohledu na hvězdy vidím daleko méně než na chalupě kde není světelný smog, veřejné osvětlení a možná i méně znečištěné ovzduší, taky jsou vidět padající hvězdy , mám sice tubusový dalekohled , bez stativu ale je těžké se na nějakou skupinu soustředit. Víte jednou by jsme se měli toulat nejen ve hvězdách ale i po našem světě bez válek, s plnou náboženskou svobodou bez snahy jedněch ty druhé zničit, vymazat, v světě kde děti neumírají hladem v uprchlických táborech, mají co jíst, mají možnost se vzdělávat , všichni žijí důstojný plnohodnotný život.
Jen malý dovětek,naší ombudsmance nevadí muslimské šátky ve školách,prý snad aby jsme tyto dívky nediskriminovaly.Stále postrádám nějakou reakci z prý umírněného muslimského prostředí u nás odsuzující to co se děje v oblastech kontrolovaných džihádisty,očekával bych veřejnou distanci,odsouzení těch zvěrstev a to nejen proto,že v přímém přenosu byl podříznut jeden Američan,co ti ostatní kteří trpí nebo jsou vražděni po stovkách,křesťané,jezídové,šíté a další.Takže příště nebude vadit u dívek ani dirndl,u chlapců kožené kraťasy s kšandama a klobouček s perem,co takhle montérkový komplet s modrou bekovkou a knížečka Maových citátů.Ze střetu kultur vždy prvoplánově dopadli špatně ti hodní,napadlo mocný kultivovaný Řím,že jej rozvrátí barbaři z lesů a chatrčí.Svět je plný hrozeb,strkat hlavu do písku jako pštrosi nebezpečí nezažehná,co jedni nazývají tolerance je pro druhé slabostí ,bořitelů chrámů a likvidátorů kultury už bylo dost.

Oblíbená píseň

13. srpna 2014 v 15:53 | František
Oblíbená píseň
Jestli čekáte nějaké melodrama,mýlíte se
Ta píseň zní Chci žít......
Nejvím jestli ve zpěvu ale v myšlení si tohle říkají desetisíce Jezidů,křesťanů ,šítů a dalších jež utíkají ze svých domovů před novodobými nájezdníky,barbary jež po černými prapory Islámu chtějí založit chalifát, Islámský stát.
Roebírat proč se ty věci staly je nyní pozdě,vinu má i president Obama s jeho politikou,kritizovala jej i bývalá ministryně Clintonová,i ostatní jež v nepřehledném syrském bojišti nedokázaly podpořit skutečné bojovníky za svobodu takže džihádistí získali navrch,selhání irácké armády atd.
Důležité je něco dělat,hned teď,představa,že v 21.století někdo povraždí na 500 jezídů,starší ženy a děti prý zahrnovali do jam živé,mladší odvlekli,jejich osud nebude dobrý,stínání hlav,popravy zajatců atd.nepatřídotohoto světa.Nějak postrádám distanci a odsouzení těchto zvěrstev od prý umírněných muslimů ve světě ,u nás.
Rozhodnutí dodat zbraně Kurdům už učinila Francie,Británie,USA to již provádí spolu se shazováním potravin atd. Mohu se ptát a co ČR,ministr Zaorálek něco naznačil,pokud to má rozhodovat kdosi po dovolených nebo až se páni dohodnou,bude pozdě.
Ono těch konfliktů je nyní až moc,mimo Ukrajinu vlastně téměř všechny jsou vyvolány expanzí extrémního islamizmu kdy k tradiční Al Kaidě jinde řádí Boco Haram,Al shaháb a další,lidé kteří nějak existovali,pracovali a byli víceméně soběstační,jsou vyháněni z domovů,prchají,živoří v táborech kde hygiena,lékařská péčeatd.jsou na hranici,odnášejí to především děti,úmrtnost je varující.Svět by si měl tuto hrozbu uvědomit a zasáhnout,z historie je známo jak barbaři táhli kontimenty, ničili hodnoty, vraždili , zotročovali druhé a pokud se proti nim nespojily síly pořádku a odkázaly je do míst odkud přišli.
Snad není moc pozě,je nutno zachánit životy nevinných a barbary zastavit,zničit, aby se vyhnanci mohli vrátit do svých domovů a důstojně tam žít a vyznávat to své náboženství bez diktátu .

Výzva,aktuální dění v ČR

7. srpna 2014 v 21:52 | František
Výzva, silniční piráti, zloději kovů
Na základě blokace zboží z EU a USA Ruskem by měli reagovat občané blokací jakéhokoliv produktu vyrobeného v Rusku v nabídce obchodů, cest do této země individuálně nebo s cestovními kancelářemi.
Obraťme list, téma rovněž aktuální a to případy zachycených řidičů bez oprávnění, kradená vozidla, řídících pod vlivem drog, alkoholu nebo tlumicích léků.Mnohdy dopadení následuje po honičce jako z akčního filmu, ovšem jde o reálný stav kdy může dojít k usmrcení chodce nebo nevinného řidiče při kolizi. Nedávno v televizi byl případ jakéhosi agresivního mladíka jež i po odebrání řidičského průkazu opět sedl do auta a použil je jako zbraň, najížděl na strážníky.Absolutně nechápu proč v těchto řípadech není vozidlo dočasně zabaveno nebo postaveno mimo provoz například botičkou aby nebylo jej pro jízdu možné dále využít,dále náklady takového pronásledování by měly jít k tíži pachatele , při nedobytnosti třeba i z hodnoty vozidla daného do prodeje .Řidič jež pod vlivem drog, alkoholu nebo tlumících léků a nemocí vylučujících řidičskou dovednost,způsobí havárii s velkou škodou, zraněním nebo dokonce smrtí osob, by měli na místě o řidičský průkaz přijít a vozidlo viz výše uvedeno.Situace kdy řidič po nehodě někde zmizí a ohlásí se po několika hodinách kdy možné ovlivnění alkoholem nebo drogami není prokazatelné by měl být posuzován tak jako by na drogy nebo alkohol měl pozitivní nález.
Obraťme ještě jednou, opět TV reportáž, Polští zloději kovů s použitím auta kradou kanálové mříže v ČR v pohraničí,popíši zkušenost z doby kdy jsem jako pracovník telekomunikační firmy měl na starosti podzemní kabelové trubkové rozvody, vždy po nějaké délce je podzemní komora jež má nahoře vstupní šachtu a poklop(kovový), protože už v té době zloději kovů kradli i tyto poklopy zkoušly se zámky na speciální klíč , nejlacinější bylo dílčí zavaření poklopu k rámu, běžný zloděj s tím nepočítá a jde dál, při otvírání nutno svar proříznout a potom znovu obnovit, ale stále si myslím,že zákaz výkupu všech kovů fyzickými osobami by velice pomohl, vidím ,že by byla nutná i koordinace s Poláky a Slováky, nejlépe kdyby takoé opatření zavedli taky.Jestli má být téměř tolerance takovéto činnosti zpúsobem jak přilepšovat těm na dávkách, je to velice kontraproduktivní, poměr škod k částce jež za tzv. šrot tito lidé získají nemůže nic vyřešit, krádež cizího majetku krádeží i podle zákona, to ,že mnohdy hodnota není nad 5000Kč by nemělo mít vliv, měl by existovat součtový princip v jednotné databázi v ČR , potom by bylo jedno kde by k zachycení došlo.

Kouzelná země

5. srpna 2014 v 12:11 | František
Možná si každý myslí ,že se rozepíši o krásách české krajiny, o slunci prosvítajícím přes mlžný opar, o kráse pavučiny s kapkami vody, ano je to pravda , já ale vylíčím naši zemi jak by byla opravdu kouzelná, příjemná pro nás všechny. Možná je to fikce , sen který se nikdy nesplní ,bez snění nemůže člověk normální žít.
Kouzelná země, matička Praha, stověžatá atd...
Ovšem byla by ještě hezčí kdyby na ulicích, v metru a obchoďácích neřádily kapsářské a zlodějské gangy z některých nejmenovaných zemí, využívají navíc mnohdy i nezletilé potomky , vycvičené k špinavé práci a před zákonem v případě dopadení prakticky nepostižitelné.Proč tyto osoby na území republiky vůbec trpíme, nad limit doby turistické cesty by měl každý cizinec dokladovat buď solventnost k životu jako rezident nebo potvrzení o dohodnutém zaměstnání jako zdroji legálních příjmů, samozřejmostí by mělo být i zaplacení zdravotního pojištění třeba i na omezenou dobu, dluhy které někteří cizinci u zdravotnických zařízení mají a jež jsou mnohdy nevymahatelné ,není možné jen tak přehlédnout.
Další takovou skupinou jsou dealeři drog, překupníci, výrobci, pokud u nás bude nemístná tolerance užívání drog (jsem pro absolutní zákaz tvrdých drog, u marihuany a tanečních drog na omezení obdobné povolenému množství alkoholu v krvi pro řidiče.Jestli jsou to Albánci nebo jiní, zde by zachycení znamenalo automaticky vypovězení ze země s pořízením profilu (DNA,otisky prstů, podobizna) aby se nemohli vracet pod jiným jménem. Jaký z těchto lumpů máme užitek kromě toho ,že ničí zdraví našim dětem, kolik platí na daních, když můžou v thajsku a jinde dokonce takové popravovat, tady by stačilo zavřít na pár let, nechat tvrdě pracovat a pak nenávratně vyhostit jako nežádoucí osoby.
Pak máme docela barvitou galerii obecné kriminality , zloděje aut, vykradače bytů, zloděje kovů, různé překupníky, kuplíře, vyděrače, podvodníky atd. .., možná by pomohlo kromě trestu dle zákona i trvalé nebo časově omezené přikázání pobytu někam na okraj civilizace s určitým dohledem setrvání v místě přkázaného pobytu. Ono v Horní Dolní se některé trestné činnosti ani vykonávat nedají .
Pak máme velice širokou galerii nepracujících , zde nepočítám ty kteří pracovat nemohou pro věk, zdravotní stav, péči o děti, ale ty kteří by pracovat mohli, ale nechtějí, život na podporách jim vyhovuje a nic je k shánění práce nemotivuje.Jaký je to rozdíl o mnoha osob v předdůchodovém věku kteří když o práci přijdou, marně novou hledají, musí snášet přezírání personalistů atd.
Není reálné vrátit s k zákonu o příživě, ovšem ten který nepracuje a nemá výše uvedené důvody proč to nelze , by měl jako podmínku získání podpory odpracovat určitý počet hodin v rámci veřejné služby i s přihlédnutík k jeho schopnostem, mnohdy pokud se takový pracovník osvědčí, má šanci záskat trvalé zaměstnání za odcházejícího do důchodu apod.
Pro časové zaneprázdnění nebudu rozebírat některé politiky, umělce nebo znalce , nedávno mne v televizi zaujal komentář jednoho k Ukrajině, vypadá to že tento znalec dostává i jidášskou mzdu v rublech nebo červoncích, myslím,že i bez takových by jsme se obešli.
Závěr kouzelná země budiž, nemusím zamykat dům, nekrade se , o drogách a podobných látkách se učí jako o minulosti, slovu politiků, obchodníků a dalších mohu beze zbytku věřit, morální kodex neumožňuje lhát, podvádět.
Věř a víra tvá tě.....
Pěkné léto všem slušným, poctivým a milujícím své blízké, vlast.