Červenec 2014

Na co všichni čekáme

30. července 2014 v 19:07 | František
Na co všichni čekáme.
Opět po n. té moje oblíbené téma
Zloději kovů
Jakási bezdomovkyně vyzbrojen kleštěmi uštípla ve sklepě nějaké kabely a také přerušila internet pro tisíce uživatelů. předtím se chudinka posilnila pivem (za co asi tito lidé chlastají pivo, krabicáky atd.....asi to bude tak ,že Blázny živí bůh, jsem křesťan ale v tomto se nejvyšší hrubě mýlí, měl by poslat anděla s ohnivým mečem a vyhnat je obdělávat úhory a v potu tváře si opatřovati svůj chléb.
Pozor tématem není boj s bezdomovectvím, ale se zloději kovů. legislativní hora zase jednou zařvala a porodila malou myšku.Pokud nebude zcela zakázán výkup kovů od fyzických osob , žádné nesmělé regulace nepomohou.
Výmluvy jako ,že nelze bránit svobodnému povolání (živnosti sběren) se lze jen smát, co když si někdo zřídí obchod pro zloděje, kasaře a podobné , nabídne nějaké šperháky, hasáky , kráječe a moderně vrtnou techniku , druhý by zase mohl prodávat palné zbraně , neprůstřelné vesty kukly na hlavu a pro naše národní hosty z východu i specielní kabáty s vnitřními kapsami a průvlaky pro kapsáře a zloděje v obchode.A kdyby takové podniky někdo zavřel, to by bylo křiku,že se hrubě omezilo podnikání. Co to vlastně krádež kovu je, termín sběr kovů je scestný, sbírat se dají houby , maliny, toho co se jen tak na obecním pozemku povaluje zase tolik není , většinou zloději berou kovové předměty z pozemků fyzických a právnických osob které jim patří, patřily a patřit budou pokud je neodloží na sběrném dvoru nebo nedají samy do sběru, navíc vniknutím na cizí pozemky jež nemají charakter veřejných prostor je porušována domovní svoboda dotčených .Navíc kromě věcí vyřazených , nepotřebných se berou i kovové části funkční, části strojů, oplocení, krytin , nebo stavební materiál jako traverzy, kari sítě, armovací železo atd.
Ve sběrně (nechci paušalizovat ale v mnohých) jsou lidé vybavení hluchotou, zákaly všeho druhu a s interligencí hopacího koně, nepoznat zdeformovaná ale nepoužitá svodila od silnice, rozbité kanálové mříže nebo sešlapané urny z nichž lidská hyena vysypala popel zemřelých (opět by měl zasáhnou boží hněv- viz solný sloup, zkamenění nebo alespoň iktus a podobné věci)To ,že se musí předkládat občanský průkaz je malý krůček, kontroluje někdo identitu, bezdomovci prý svoje Op půjčují na podobné i jiné věci. Minimálně by se nemělo platit hotově tak nad 500Kč ale na účet aby byla dohledatelnost ,ještě bych to vylepšil 48 hodinovou bezpečnostní dobou odeslání peněz na účet pro možnost blokace.
Jak z toho ven, měl by někdo najít odvahu do toho legislativně zasáhnou a ten zákaz uzákonit, současně ale řešit jak likvidovat dožilé kovové předměty oprávněnými vlastníky, drobné věci sběrné dvory nebo zvláštní sběrné nádoby, předměty z rekonstrukcí střech, oplocení, topných systémů prováděné odbornou firmou touto i dané do sběrny s vyrovnáním platby při fakturaci vlastníkovi. automobily , výkup a likvidace jen autorizované firmy , bez nich by nebylo možné vůz oficiálně zrušit.
Ono každý si myslí ,že nebezpečí je jen v tomu,že nám zmizí kus okapu, nebo jiný kovový předmě, dochází k trvalé devastaci opuštěných zemědělských, továrních i bytových objektů kdy je kradeno střešní opláštění, stropní traverzy, kabely atd. Ještě horší a obecným ohrožením hrozící je možná krádež dopravních značek , kabelů signalizace na dráze , umíte si přestavit co by se dělo kdyby mezinárodní rychlík vykolejil pro nefunkční signalizaci nebo dokonce ,že někdo ukradl kus kolejí , byli by mrtví, ranění i cizinci, na konci vyšetřování by bylo jakési vylízané feťácké pako jež si prodejem chtělo opatřit peníze na dogy, chlast atd.Ukradený kabel může znamenat,že se někdo nedovolá včas na záchranku, i když převažují mobilní sítě i objekty těchto sítí jsou napojeny na el. síť, propojeny s metalickou tf. sítí atd.
Asi jsem jak ten bájný Don Tichott de le Mancha se svou Rozinantou, přesto pokaždé vztyčím svůj dřevec a proti těm mlýmům lhostejnosti, ignorance a přehlížení vyrazím na zteč, třeba jednou nepadnu do prachu cest a projedu na cestě k pravdě a životní nutnosti.
zatím zdravím, užívejte léta, lomí se to.

Zlo a dobro

28. července 2014 v 13:05 | František
Jen krátce , mám moc práce na zahradě po návratu z chalupy.
Oba pojmy jsou relativní, zlo je obecně špatné a dobro je to pravé, ovšem svět není prvoplánový, absolutní dobrák by byl za blbce, otloukánka, toho který každý zneužije pro práci do které se mu nechce, zkusí pumpnout o peníze které samozřejmě nehodlá vrátit atd. Zlo lze vyložit jako chování vymykající se obecným normám, může být dáno životní zkušeností, frustrací z nepovedeného života, karierní nedostatečnosti , přehlížení okolím , šikany nebo dokonce zneužíváním v mládí.
Typický příklad byla dvojosoba Jekyll a Hyde, v noci zlý a sadistický, ve dne málem lidumil, pro život se ale nejlépe hodí člověk respektující základní hodnoty slušného chování ,ovšem s dostatečnou mírou a schopností se hájit a prosadit vůči druhým. Musí se umět správně zachovat při setkání s tím zlým, je -li napaden bránit se, zkusit ale i pochopit toho druhého jež třeba je v osobní krizi a zlem kompenzuje neschopnost s s touto situací vyrovnat,
Něco jiného je recept jak se zachovat při přímém střetu, verbálním nebo jen slovním, zvláštní kategorie těch zlých jsou lidově řečeno tupí blbci, srážka s nimi může bolet pokud jsou navíc ve funkci ,hrůza pokud jsme si takového i zvolili (zkuste se někdy dívat v noci na záznamy z parlamentu nebo senátu).Verbální srážka závisí na naší kondici a někdy i rychlosti jakou dokážeme zdrhnout, ono potkat něco jako dubový špalek, pěsti jako sochory a myslet si ,že to zvládnem, přežijeme-li tak nás bolí celý člověk a ta hora tupých svalů z toho má legraci.O obranných prostředcích už byla řada diskuzí, i hodnocení přiměřenosti není jednoznačné, zvláště u chladných nebo střelných zbraní, lépe vychází pepřové prostředky nabo tassery, smůla je když narazíte na astmatika nebo člověka s nemocným srdcem a přijdou komplikace.Takže vyhýbat se rizikovým místům, je-li šance utéci, je-li v dosahu nějaký prostředek pro distanci (tyč) užít k zamezení přímého kontaktu,Je také dobré na mobilu mít nějakou rychlou předvolbu pro policii,hasiče nebo záchranku jež v stresové situaci usnadní užití a volání o pomoc.Je také s podivem, že takové osoby jež byly i opakovaně stíhány za násilí proti druhým soudce klidně pustí z vazby , stále se vracím k systému dle mne ideálním, zadržení policií, noc na cele, ráno soud dle precedensů (tabulek), od soudu k výkonu trestu jež může být nucené veřejné práce v kombinaci s domácím vězením, je stále strach z přeplněnosti věznic, je přeci možné lehčí případy řešit ve formě kampu v místě vykonání práce s náramky a sledováním zajištění v prostoru kampu.U nenapravitelných a nebezpečných jedinců i doživotní detence v pracovním táboru , mám na mysli,že by dle charakter činů byly sčítány body a nad určitou míru by to bylo natrvalo.

Uvězněn ve vlastní kůži

27. července 2014 v 21:39 | František
Na tomto místě bych mohl pronášet hlubokomyslné úvahy k tématu, uvězněn ve vlastní kůži totiž prakticky nedává smysl. kůže nás nevězní, kůže tvoří nedílnou součást těla, vymezuje jeho prostor, chrání v omezeném rozsahu spodní vrstvy .
Spíše bych zkusil napsat na téma ..Jak nevyletět z kůže...
Máme poslaneckou sněmovnu, dobře placené reprezentanty , sami jsme si je zvolili a doufali,že budou pracovat pro blaho vlasti.Jednací řád umožňuje jednomu z poslanců vymyslet jakoukoliv ptákovinu , nechat o ní hlasovat a když projde nastane zděšení, vymýšlí se dúůvody pro zpochybnění hlasování, přes varování se hlasu znovu a věc skončí u Ústavního soudu.
Ne že bych jako každý druhý nebyl rád kdyby benzin a nafta zlevnily, ovšem takové zásadní rozhodnutí vyžaduje analýzy, propočty dopadů, musí se chybějící peníze někde vzít (je-li kde).
Prostě by měl být jednací řád sněmovny upraven tak aby jakýkoliv poslanecký návrh musel nutně přejít schvalovacíma připomínkovým procesem s vyhodnocením dopadů, takto řádně předložen a potom teprve by o něm mohlo být hlasováno.
Zkuste si představit,že někdo unuděné sněmovně předloží návrh,že se volnými dny stanou i pondělí a pátek, projde to a rázem zkrachují firmy, rozpočet se propadne do obludných ztrát a mnoha lidem se volnými dny stanou i ty ostatní, prostě vyletí na dlažbu,
ČSSD jako buldozer prosazuje další a další útoky na rozpočet, zrušení poplatků v nemocnicích , lékárnách, u lékařů, přidat se má i tomu a tomu,k tomu vznikne jakýsi superúřad jež bude ustanovovat státní úředníky.Ovšem slovy presidenta...Kde na to milánkové budete brát...
Nejsem makroekonom, neporadím, nemám globální informace , jen by si někteří pobírají stotisícové platy a odměny měli zkusit jaké je to těm co mají desetinu těchto částek, nikdo je nezve na hostiny a rauty, nikdo jim neodpustí ...

Teroristé vrahy nevinných lidí

19. července 2014 v 12:28 | František
Nebudu psát o ošklivém káčátku nebo pidiproblémech okolí, stalo se něco naprosto neslýchaného, bylo sestřeleno civilní letadlo s téměř 300 cestujícími a členy posádky nad Východní Ukrajinou a dle všech známých okolností raketou ze systému PLO Buk proruskými separatisty. Možná budou říkat,že šlo o omyl, chlubili se na twetru ,že sestřelili vojenský dopravní AN-26 ukrajinské armády, z vyjádření těch co tomu rozumí vyplývá,že záměna je vyloučena a na radaru lze bezpečně odlišit civilní a vojenský letoun.
Další zprávy ukazují na nebezpečí toho ,že se budou snažit zahladit stopy na místě havárie , blokují přístup pozorovatelům OBSE, manipulují s troskami a těly, přitom pro řádné vyšetření je nezbytné aby komise mohla posoudit všechny okolnosti v původním stavu,důležité bude především najít místo zasažení letadla případně i trosky rakety.
Další ještě hrozivější zpráva mluví o tom ,že ozbrojenci okrádají mrtvé o cennosti, peníze a bankovní karty, malaisiské aerolinie žádaly příbuzné aby zabokovali tyto karty , to je něco tak příšerného ,že ve válečném stavu by měli být aktéři tohoto popraveni bez soudu (marodérství) ovšem to by tam musela být nějaká regulérní síla. Mluví se o zřízení bezpečné zóny pro šetření, než ale vznikne může být pozdě , je to stejné jako když u klasické vraždy by někdo manipuloval s těly, zatajoval důkazya ničil stopy.
To bylo konstatování stavu, nyní by měla přijít na to stanovení odpovědnosti, potrestání viníků a opatření aby se něco takového nemohlo stát.
Začnu od konce, mělo by být přijato pravidlo ,že nad oblastmi konfliktů se prostě nelétá i když okliky jsou dražší, lety se o něco prodlouží.
Stanovení odpovědnosti, neznám velitelskou strukturu tzv. separatistů, vidím to tak,že původních ukrajinských rebelů je dnes již menšina a ne na velitelských postech a jádro tvoří v podstatě žoldnéři z Ruska, bývalí vojáci prošlí frontou v Afgánístánu, Gruzii, budou tam i profesionální důstojníci ruské armády možná s falešnými doklady atd.Navíc tam vznikly nikým neuznané státní útvary a to Doněcká a Luhanská republika jež mají i funkci ministra obrany, jednotky v důsledku stahování z míst obsazených ukrajinskou armádnou nově dislokované , je otázka kdo a komu velí a mohl rozkaz k sestřelení dát, jímá mne hrůze z toho ,že by nějaká skupinka si jen tak vystřelila (za sestřelení nepřátelského letadla jsou prý vysoké premie).
Odpovědnost by mělo nést taky Rusko, nejen ,že dle mne od počátku do dění na východě Ukrajiny zasahovalo, tak hlavně v poslední době dodalo množství zabraní, posil, techniky jež není ani ve výzbroji ukrajinské armády. Za vrchol pokrytectví a výsměch považuji vyjádření presidenta Putina, že za tragedii může vláda Ukrajiny, stalo se to přeci na jejím území (které ale momentálně nemá pod kontrolou).
Potrestání viníků, nejdříve se musí jednoznačně popsat průběh incidentu, pokud ale dochází (došlo) k zničení nebo odvezení důkazů bude to složitější , záznamy z družic ale odpal rakety a její trajektorii zaznamenaly a USA je mají k dispozici .Rusko by alespoň teď mělo projevit nějakou sebereflexi, zasadit se o stažení takových systémů jako BUK z bojiště, stažení žoldáků a vydat viníky mezinárodnímu soudu nebo alespoň soudu v Ukrajině na jejímž legitimním území se čin stal, pořád brát ohledy na ekonomiku, byznys, dodávky surovin atd. nelze vše má své meze, sankce by měly být plošné a citelné a donutit Rusko k změně expanzivní politiky a myšlenkám na obnovení nějakého svazu.
Když tak čtu některé komentáře k Ukrajině včetně trapného vystoupení jednoho europoslance v ČT , myslím si,že by BIS a podobné instituce měly více začít sledovat aktivity ruských tajných služeb v ČR a nejen sledovat , i zabránit infiltraci možných agentů (informátorů) do státních institucí , armády, policie atd.

Komu máme věřit?

16. července 2014 v 19:19 | František
Tak se nám započnul boj o podobu služebního zákona, zákon je to jistě důležitý, řeší se již několik let a nedošlo nikdy ke shodě mezi vládou a opozicí i když nyní je bývalá vládnocí ODsa TOP 09 v opozici.
Ve volbách mnozí volili hnutí ANO, někteří ČSSD , jiní KDU ČSL a další strany, prvně jmenované vytvořily vládní koalici i když pozice KDU ČSL někdy připomíná páté kolo u vozu, občas na ně zapomenou při jednání a nebo jim zapomenou dát nějaké to místečko v probíhajícím dělení úředníků, členů dozorčích rad atd.
Bylo nám vždy vykládáno,že služební zákon má odpolitizovat státní správu a předejít výměnám na nepolitických postech ve státní správě po každých volbách.
Potud správně a je to teorie, ovšem praxe nynější vlády je taková,že ve všech ministerstvech a státních úřadech došlo k frontálním čistkám i na úrovních jež nejsou vyhrazeny pro politické reprezentanty stran, opět převážně pro členy a kamarády z ANO a ČSSD, Teď by se tento nový pořádek měl zabetonovat služebním zákonem aby každá další vláda na dosazené prý odborníky nemohla kromě dokázané trestní činnosti a snad i odchodu do důchodu nebo nedejbože nějakého neštěstí (doufám,že tam někde není pozměňovací návrh ,že by nastupovaly dětičky strýčkové atd, aby pašalík zůstal v rodině.Je to politika, asi to mají řešit politici, občanu nikdo nic nevysvětluje , musí to brát, chápu odpor i když obstrukce jsou to poslední a měly by se řešit důležitější věci.
Například nyní aktuální dopad některých ustanovení nového občanského zákoníku ve věci dětí odebraných rodičů a umístěných do zařízení typu Klokánek, to ,že od dob ministra Drábka, Macely a dalších je vůči Klokánkům vedena likvidační kampaň cílená mnohdy i proti těm kteří se nemohou bránit, tedy dětem.
To ,že určité procento rodičů není schopné a způsobilé vychovávat řádně své děti asi nic neuděláme , zakaázat sňatky a početí nelze ,nějaké vracení odebraných dětí do těchto rodin je iluzorní, to ,že po šesti měsících rodiče procitnou , změní se je dobré tak do knižníh paperbekového braku, nezmění se nic, soudce však klidně rozhodne,že další pobyt dítěte v Klokánku není vhodný a má se řešit další umístění. Tvůrci boje s ústavy předpokládali,že se objeví stovky zájemců o tyto děti, začlení je do rodin a umožní dětem klasický rodinný život, pěstounů ale tolik není a u adopcí jsou takové překážky dané nepochopitelným ohledem na práva původních rodičů,že také a zvláště u dspělejších dětí není zájem.
Konkrétní případ propíraný v tisku, dva chlapci byli víceméně násilím vytržení z péče Klokánku, byli zde spokojeni a navíc měli jet na tábor do přírody. Ovšem na základě rozhodnutí soudu (z ledna) museli z rozhodnutí sociální úřednice odejít do diagnostického ústavu , tábor zmařen, důvěra dětsé duše dvou chlapců jež to neměli v životě lehké taky, To ,že je v diagnostickém ústavu čeká bez viny tvrdý režim, nejspíše šikana a ponižování těch kteří jsou tam právem, je správné, je to lidské.Představte si ,že ztratíte občanský průkaz, policie Vás zajistí a než se vše vysvětlí dají Vás na Pankrác s nějakýmí hrdlořezy na celu, může Vám to zbortit celý život, vztahy, práci, bylo by to lidské.
Dva lidi kteří zasáhli do osudů dvou chlapců , soudce,(soudkyně), sociální pracovnice, mají asi svědomí čisté, konali podle zákona , nebo ne..také státní úředníci, placení z našich daní.
Kdyby naši slavní zákonodárci (ministři) chyby v občanském zákoníku opravili, nemuselo by docházet k výše uvedenému,ono to vlegislativní nouzi v jiných případech šlo.
Když služební zákon tak i odpovědnost za svá rozhodnutí a v případě pochybení trest až do odvolání z funkce, u soudců můžeme schvalovat nezávislost rozhodování ale měly by tam být meze nejen pro paragrafy ale i pro uúlatnění zdravého rozumu a kousku lidskosti, také je třeba konečně začít dbát na přání dětí , oni mají svůj rozuma řeknou co chtějí a co ne.

Hrr. na Kvitovou

11. července 2014 v 17:20 | František
Máme Wimbledonskou vítězku, jinde by ji na rukou nosili, tady ale bolševici a jim podobní oprášili jejich moudrosti okolo zdanění, dokonce by prý měla být zbavena českého občanství.Tak jako jiní sportovci a nejen oni je přihlášena k trvalému pobytu v Monaku a tam také daní peníze za výhry v tenisu.
Něco jsem zaslechl ,že Angličani si jisté zdanění již provedli sami a ceny jsou počítány po zdanění, nevím nejsem ekonom. Vím,že vždy byly uzavírány různé dohody zabraňující dvojímu zdanění, to ale na úrovni států.
Tenis, krasobruslení a některé jiné sporty tam kde se někdo dostane na vrchol mají svůj počátek v dětství, do dítětěte vkládá nemalé prostředky rodina, čas, doprovod na tréninky, výstrojení atd.Z mnoha se dokáže prosadit jen málo, a to za cenu obětování osobního života, vztahů atd. Navíc kolem sportovce je řada dalších pomocníků , ti také se na penězích podílí ve formě platu, cestovních výloh atd.
Co vlastně tito křiklouni chtějí, obnovit SVS, zaměstnat povinně sportovce za nějakých 30 tisíc nebo tak jak to kdysi bylo ten kdo bafuňářům nedal všimné tak jel leda do Ama Aty nebo Drážďan.
Když se to tak vezme je takové konání velké pokrytectví, z daní sportovce (sportovců) by se zas tak moc nepořídilo, nedávno bylo zveřejněno jak určitá skupina dostávala nezdaněné peníze Asiatů do ciziny, a to šlo o částku kolem deseti miliard , tedy násobek násobků daní sportovců, a co ty miliardy jež odtekly na jakési ostrovy z evidentních krádeží z fondů, bank a dalších kauz (Mostecká, vojenské zakázky, H Systém ) atd. Proč vlády včetně těch z ČSSD tomu nezabránily, byl by tak velký problém u finačních toků do zahraničí dát filtr na podezdřelé příjemce a odkud tyto peníze byly vyvedeny.
Ještě jednu zajímavost, chodíte do práce, Váš přijem je zdaněn (část vy, část zaměstnavate), vy si za zdaněné peníze koupíte stavební materiál(opět s daní), v potu tváře postavíte dům. Něco se pokazí ve vztahu ,rozvod, dohadování o vložené peníze, domek musíte prodat a protože jste ho neužíval dva roky ,opět Vás zdaní.
Stát pro svou činnost daně potřebuje, ovšem není v tom nějaká chyba, na malého si lze došlápnout a spočítat mu to, ti velcí v tom umí chodit, zaměstnávají špičkové daňové šíbry , pak se dozvíte z médií o cisternách s oleji, míchání do paliv, podvody s DPH. Máme některé státní zaměstnance a určitě i politiky jejichž přínos v určitém období je vlastně mínusový, co takhle z nezaměstnaných a hlavně maldých a vzdělaných sestavit týmy které by šly neplatičům DPH a dalším podvodníkům po krku , jen sledováním některých stránek na Netu kde se nabízí kradené zboží, neschválené léky a obcházení daní by bylo možné tuto kriminalitu hledat, najít a příslušné orgány nechat zasáhnout.U těchto prohřešků by první úkon měl být už ve fázi zahájení vyšetřování blokace majetku, hotovosti, účtů a dalších aktiv.

Mrtví hoši v Afgánistánu

8. července 2014 v 21:00 | František
K článku Vliv se snad někdy vrátím, toto je aktuální.
Dnes ráno sebevražedný atentátník v prostoru nedaleko základny Bagram zabil kromě snad 11 dětí i čtyři české vojáky zahraniční mise v Afganistánu. Předem upřímnou soustrast rodinám mrtvých, čest jejich památce.
Zemřeli daleko od vlasti v zemi kde boje trvají už léta, je tam momentálně složitá vnitropolitická situace kolem voleb presidenta kdy dva kandidáti se prohlašují vítězi voleb atd-
Možná se mýlím ale pozoruji u amerického presidenta Obamy slabost, nerozhodnost což hraje islamistům do noty, viz postoj a praktické kroky v Iráku kde jiní také nebezpeční džihádisté terorizují část země a zavádějí tam tmářský režim rigidního islámu. To co napíši možná málokdo pochopí ale myslím,že pomalu nazrává čas k vyhlášení globální ofenzivy proti organizacím kolem Al Kaidy, kdy v různých zemích působí, vraždí a koná hrozné věci skupiny jako Boco Haram, Al Shaháb, ISL, Taliban atd. Mnohde je narušeno dosavadní soužití různých náboženských etnik, lidé v tisících prchají , živoří a umírají v uprchlických táborech (hlavně děti a to je to strašné).
V Iráku byla promarněna možnost třeba i účelové dohody s Iránem jež mohl pomoci sunitským ISL bránit v expanzi.Kořeny problému jsou však v Sýrii, zde proti ne zcela demokratickému režimu Asadovu bojuje několik skupin a ISL zde získal sílu takže mohla obsadit i část území Iráku . Opět se ukazuje špatná strategie po operaci ze země zcela odejít , ponechat místní nově zbudované armádě moderní výzbroj a dále se o ni moc nestarat.
Afgánská realita je taková,že dosavadní president Karzájí mnohdy blokoval úspěšnost akcí proti Talibanu , měly se vytvořit zakázané zóny ´bez civilního obyvatelstva kde by nepřítel byl hlavně ze vzduchu likvidován, udělat lepší filtraci osob vstupujících do policie a místní armády a nějaké aktivní rozpoznávání vetřelců a jejich likvidaci.

Vliv

6. července 2014 v 21:49 | František
VLIV
Jak pojmout něco k tomuto , vliv je nepochybně forma, konečný produkt nějakého snažení směřujícího určitým směrem.Vlivy mohou být přírodní , člověkem neovlivněné ,vycházející z dějů kolem nás.Například charakter a typ počasí ovlivní růst rostlin, zrání .Vlivy dané vztahem jedince k druhému, typickým příkladem je vliv rodičů na dítě, vliv výchovy v rodině, vliv školy, kamarádů, sourozenců.
Blíže se vyjádřeme k vlivům osobním , vztahově se dotýkajícím každého z nás v určité fázi života.Vliv rodičů na dítě může formovat jeho osobnost kladně ale bohužel i záporně. Dítě z harmonické rodiny kde rodiče jsou k sobě upřímní, mají se rádi, řeší problémy společně atd. bude kladný. Úplným opakem bude vliv rodičů z rozvrácené rodiny kde hádky jsou na denním pořádku, bývá i násilí mezi partnery, dítě vidí rodiče ve stavu opilosti, výsledek je stopa v duši dítěte, citové strádání , lhostejnost a někdy dokonce i podvědomé opakování (kopírování) toho co dítě vidělo u rodičů.
Další nebezpečí je vliv špatných kamarádů, party z ulice, člověk v stádu (smečce) reaguje jinak než by reagoval sám, může i třeba jen dočasně ztratit zábrany a být aktérem něčeho zlého, někomu ublížit atd.
Vím,že se do mne mohou hned pustit obránci genderové svobody , na netu je článek jak dva gayové v porodnici oslavují narození dítěte jež budou dále vychovávat, bude to podle přírody , co z tohoto dítěte bude jednou, jaký příklad si vezme pro budoucí život.Nemám nic proti soužití nesmíšených párů, ovšem výchovu dítěte bych jako možnou viděl jen u svazku dvou žen, zvláště pokud alespoň jedna z nich prošla manželstvím neb dokonce má potomka.
Přeskočíme na politické vlivy, máme vládu složenou ze zástupců tří stran, rozhodují všichni na základě nejlepšího vědomí a svědomí nebo naslouchají vlivu různých šíbrů, lobistů , kmarádů nebo stranických zájmů.
ČSSD léta usiluje o zrušení poplatků v zdravotnictví za situace napjatého rozpočtu kdy peníze chybí doslova všude, podfinancovanost je zřejmá v řadě oborů, za podtržený rozpočet na obranu nás kritizují i partneři v NATO, co kultura, stavba dálnic, oprava památek, školky atd- seznam by byl dlouhý.Nikdo rád neplatí cokkoliv ale minimálně bylo možné omezit placení o děti, některé seniory a sociálně slabé.Bylo by ale potřeba definovat skutečné meze sociální potřebnosti, rozlišit ty kteří svůj stav prostě ovlivnit nemohou od těch kteří se pěkně vezou, proč pracovat když oslíček se otřese a nasype do rukou, které by sice pracovat mohly ale nic je téměř nenutí , nemotivuje,
Byla velká chyba přesun sociální problematiky na úřady práce, ty snad mají hledat práci pro nezaměstnané , měly by také využívat represi a nutit klienty aby práci opravdu hledali,vidím jako dobré řešení burzy práce, zavedení přehledu na kterém by uchazeč dokladoval navští vené zaměstnavatele, výsledky konkursů,poptávek.Odmítnutí práce navržené úřadem práce bez udání důvodu sankcionovat, důvod nemůže být ani nutnost dojíždění za prací do cca 1 hodiny cesty veřejnou dopravou, směnový režim atd.
Pokračování v dohledné době, děkuji