Duben 2014

Závislosti

29. dubna 2014 v 9:45 | František
Závislosti, to je velice široké téma , závislostí je tolik ,že by to bylo na dlouhé povídání a na to nemám dnes čas.
Závislost na alkoholu, velice špatné, je třeba bojovat už výchovou, nedávat dětem cucnout , hlídat jejich finance a občas vizuálně i dechově ověřit zda ten alkohol nepožily, každý si v mládí zažil nějaký ten pokus kdy si koupili s kamarády láhev nějakého čuča (višňovky) a někde ji vytáhli, bylo jim špatně, někdy to na pár let pomohlo jako odstrašující příklad.Především by bylo třeba zamezit přístup v hospodách, obchodech ale i v domácích barech , mnohdy jdou zamknout, ne. Podle mne by také pomohlo a nejan pro tento účel zavést něco jako občanský průkaz od cca 10. let, pro přístup do kin,hospod a koupi alkoholu ve stáncích.Mohlo by to být i s čipem a mít další funkci jako pro jízdu MHD, autobusy a další účely, není dobré aby děti měly u sebe moc peněz, nejen je mohou ztratit , bohužel také jsou časté případy kdy určité spektrum mladých z dětí peníze pod pohrůžkou vyžaduje, pokud by rodiče na kartu peníze vložili ,nemusely by je děti nosit u sebe, z karty by hotovost nebylo možné nijak získat ani po odcizení.
Závislost na drogách, nevím co váháme, proč jsme tak liberální ve vztahu k drogám, dokázala policie obrátit na ruby growshopy ale varny pervitinu, dealeři kokainu a dalších drog jsou mnohdy v klidu, dokud se něco nestane, nenastane požár, někdo nezemře. Potlačit drogy se musí od zdrojů, jestliže na známých místech jsou dealeři , mnohdy cizinci, proč je prostě nesbírat, cizince bez pardonu vyhošťovat, zavést likvidační tresty včetně zabavení všeho co s výrobou, dealerstvím a distribucí souvisí, peníze, auta ,byty kde byla nalezena varna atd.Vycházím z otevřených zdrojů, myslíte,že lidé z domu kde je varna nebo feťácké doupě něco netuší, co takhle vypsat odměny, echo na varnu za 20 000kč , atd, peníze brát z obnosů zabavených dealerům, myslím,že by výsledky přišly brzy.Současně minimálně v první fázi zavádět postih při zjištění drogy při testu u osob jako piloti, dispečeři, řidiči , strojvůdci, výpravčí atd. zákazy činnosti , nucená léčení , pokuty.
Závislost na práci, bohužel, musím končit, mám práci na zahradě, v lese, takže někdy příště.

Tóny písně

25. dubna 2014 v 17:00 | František
Jen krátce, mám mnoho práce na zahradě , stromy kvetou, po dešti plevel vyskočil a nemůžu ho nechat vyhrát, jen tak pro zajímavost on ten pojem plevel lze užít i pro ty kteří trpí tulenní nemocí , nějak se k práci od absolvování školní docházky nemohou odhodlat, doufají v to,že hodná společnost se o ně postará a ,že když střídání práce (krátce), nemoci, nezaměstnanosti s podporou a sociální podpory, vydrží až do nároku na důchod, že světe div se , budou mít nějaký průměr a možná i více než ten který ráno o půl páté vstával, 8-12 hodin pracoval a to pěkně celou dobu.
Tóny písně, nevím co tím zadavatel myslel, píseň je text na hudbu, ta je přenesena na partituru a tóny zazní jen při praktické realizaci, tedy zpěvu, ovšem po 12. pivech a pár panácích někteří také vyluzují nějaké tóny ,ovšem v dokonalé disharmonii pro znalce kvality zpěvu.
Ono se vůbec málo zpívá, protože už něco pamatuji, na vsi běžně se zpívalo při tancovačce s kapelou, lidé se sešli za letního večera a něco česky si zazpívali, krásné bylo jak staré babičky u nás draly husí peří, na několika stolech byly ubrusy, kolem židle, všude peří to ještě nedrané a to v pytlících nadrané, pápěrky se dávaly zvláště, někdy se z toho cpal popolštářníka, Ale hlavně ty babičk zpívaly, celkem potichu , krásně dojemně, světské i náboženské, vydržel jsem to poslochat jako pětiletý špunt dlouho, třeba jsem zkoušel i to draní ,ovšem nešlo mi to.
Takže z člověka je konzument zpěvu, různé Hlasy, Superstary , nebo vyčpělé hvězdy které se kupodivu zase umístily na prvním místě .Myslím ,že i v umění by se mělo chodit do důchodu někdy kolem šedesáti , platí to i pro herce(herečky)-nebudu jmenovat.

Knihomolství

14. dubna 2014 v 18:47 | František
Knihomolství,to je pojem, určení nebo činnost. Knihomol nejspíše je éterický bytost žijící ze vzduchu , nemusí ráno vstávat, chodit trapně do školy nebo do práce, vařit, uklízet,věnovat se rodině apod.
Pozor , vlastnictví mnoha knih krásně seřazených v knihovně , neznamená ,že majitel je knihomol, jsou tací, kteří kupují knihy i celé soubory k vystavení za sklem knihovny.Sami přehltnou leda noviny, pokleslý bulvár nebo nějakou módní novinku , hlavně proto aby ve společnosti dokázali,že jsou inn a něco o tom vědí.Takže nechme knihomola u jeho knih a zkusme jiné téma.
T O L E R A N C E
Kam až může jít naše tolerance k šedé ekonomice nebo přímo k ekonomice zlodějské, není státní , vlastně ani řádně soukromá ve smyslu OSVČ, přesto se nějakým způsobem dotýká firem v oblasti výkupu odpadu , zastaváren a bazarů , různých trhů, burz ,patform jako Aukro a podobně.
Už vícekrát jsem psal a rozváděl téma krádeží kovů (slovo sběr neužívám, kovy nejsou borůvky a maliny, když někde leží, není to v zemi nikoho, ale vždy na pozemku právnické nebo fyzické osoby , města nebo obce, větší část kovů ani nikde neleží ale tvoří součást budov, oplocení, dopravní infrastruktury apod. S údivem čtu,že obce úplný zákaz výkupu (myslím od soukromých osob) nechtějí, prý by se omezovalo podnikání, Je manipulace se zjevně odcizeným materiálem podnikání, too by byl výklad hodný mafie.Přece by stačilo donutit firmy provádějící rekonstrukce střech, topení, oplocení atd . k tomu aby materiál do sběrny dodaly ony a cenu za sběr zohlednily ve vyúčtování. Nějaké hrnky a věci z domácností by mohly jít na sběrné dvory, řešením by také byl výkup na místě pod patronací obce ,zde by se snadno eliminovali ti jež nemají v obci nemovitost a tím pádem nějaké okapy, plotové díly, stavební železo apod. prostě nemohli legálně získat.Navíc navrhuji i bezhotovostní platby nad 500kč na účet, předložení OP nestačí, OP jsou mnohdy kradené nebo vypůjčené od lidí na okraji společnosti na kterých si pak není co vzít.
Další oblast jsou krádeže aut, statistiky říkají kolik a jakých aut je ukradeno, kolik nalezeno a kolik se už nikdy nenajde, umíte si někdo představit sublimaci automobilu, asi ne. Auto někdo ukradne, někam jej odveze, tam jej rozeberou , neoznačené díly se různými cestami pokoušejí prodat, zbytek možná po znehodnocení končí zase v těch sběrnách .Zkuste mi vysvětlit jak může někdo vlastnit jen tak čtyři lité disky včetně pneumatik, převodovku nebo celý motor, to si někde koupil omylem nebo do foroty, stačilo by jen na burzu vletět a vše na co nemá prodávající doklad o nabytí zabavit a zahájit trestní stíhání a třeba se i dostat k zbytku party.Zkuste si představit,že by někdo, kdo nemůže sehnat práci , byl zaměstnán na hlídání podezdřelých oznámení na internetu, i formou zájmu o koupi s vědomím policie se dařilo v těchto vodách lovit. A to nejde jen o autodíly, jde i o neregistrované léky, zákroky neatestovaných osob a jiné podobné nabídky.
V televizi ,novinách a všude čteme jak se vládní činitelé snaží šetřit, získávat nové zdroje atd. V šedé a řeklo by se černé ekonomice by se daly najít také ohromné peníze (platby pojišťoven za krádeže aut, bytové a jiné), škody na majetku obcí, firem a občanů z krádeží kovového materiálu.
Tolerance k alkoholismu, kouření, drogám , hernám, minimálně drogovou problematiku by bylo třeba zcela změnit, dohady o tom co je a není přiměřené množství u konzumenta, je třeba utnut na straně dodavatelů a dealerů, cizince okamžitě vyhostit, zabavovat veškeré prostředky, auta, byty zařízení varen (vaříš pervitin, byt se zabavuje atd.)
Vybraná povolání, pravidélné kontroly na drogy(strojvedoucí, piloti, dispečeři, prof. šoféři atd.), při zjištění odebrání licence (oprávnění).
A takto by se dalo pokračovat, jeden ruší noční klid, druhý zavaluje byt a pozemek odpadky, další vyhrožuje a napadá druhé, jiný obtěžuje ženy , jiní loudí peníze , ktomu zase tak moc nevoní atd.
Zkusme něco s tím dělat, tohle jsme přece nechtěli, není nám to milé, obtěžuje nás to, občan mnoho nezmůže, z našich daní je placena policie, soudy , komise pořádkové, ať se více činí....

Život mimo Zemi

3. dubna 2014 v 19:26 | František
Mezi kousnutím do nějakého dalšího kyselého jablíčka v sociální oblasti v ČR a že jsou jich stromy plné.jako vložku napíši něco k poněkud fiktivnímu tematu a Život mimo Zemi.
Pokud vím tak nikdo konkrétní život mimo zemi vědeky a fakticky neprokázal, ovšem pod pojmem život si můžeme představovat něco jako nás, maximálně něco jako reklamní Alzák, ovšem život může být v shluku buněk nějakého primitivního tvaru, v možném oceánu, hlubinách .Jsou sice nějaké úvahy, hory argumentů pro možnou návštěvu jiné civilizace , ovšem přesvědčivé bybylo pro začátek navázání nějaké komunikace , nějaký signál z mezihvězdného éteru.
Život mimo zemi pokud se k němu lidstvo jednou dopracuje bude v umělém prostředí objektů , mimo ve skafandrech nebo speciálních vozidlech, někde jsou vysoké teploty, někde mráz, atmosféra bez kyslíku , možná záření atd.Navíc je třeba vyřešit dopravu tam a zpět pro osoby ale i pro náklad, mohou někde být těžitelné nedostatkové suroviny atd.
Taky mne napadlo něco za co mi ochránci různých práv budou nejspíše lát a to nenapíši vše co si myslím.
Tak jako kdysi do Austrálie, tak i do vesmíru by do nějaké izolované kolonie mohli být směřováni jedinci (skupiny) bez kterých by se lidstvo určitě obešlo, bylo by bezpečněji a hlavně by se nemohli jen tak vrátit.
Uvedu jako vzorek vrahy všech kategorií , hlavně ty úkladné , vrahy dětí , žen, seniorů, nepolepšitelné násilníky, nebezpečné psychopaty ,pedofilní úchyly ,sexuální maniaky atd.Pochopitelně by tam museli něco dělat .
Mám pocit,že bude trvat několik generací než technika umožní založit nějakou stanici na povrchu planety, ono nejde jen o techniku ale i náklady a to by se asi svět musel změnit, přestat udržovat obranné zbraně proti druhé straně.Jde taky o to ,zda tyto náklady společnost přijme , zvláště pokud by výsledky misí bylo možné nahradit automatickou sondou vyslanou na povrch planet.