Říkat pravdu

10. listopadu 2013 v 18:06 | František
Říkat pravdu
Ono se to asi nesluší říkat pravdu v tak citlivých věcech jako je soužití většinové populace a takzvaných nepřizpůsobivých a nebo bít na poplach nad utrpením kterému jsou vystaveni křesťané v některých státech Afriky, všude tam ,kde po staletí žily křesťanské a jiné komunity v oblasti většinového vlivu islámu nebo v zemích ,kde slabé vlády nejsou schopny zajistit výkon moci na celém území státu.
To potom zájem o takové příspěvky je téměř nulový, mnozí se ale dostávají takto do pozice ptáka pštrosa jež údajně v nebezpečí strčí hlavu do písku a ono to nějak dopadne.jenomže ono to obvykle dopadne špatně a nebo ještě hůře, jedni kteří se neumí bránit trpí a ostatní si říkají, nás se to netýká, je to daleko, proč si budeme pálit prsty, je tam globální zájem mocností atd.
Mluvil jsem v termálu v Maďarsku s jedním starým pánem Chorvatem , prošel peklem řádění Srbů v oblasti Vukovaru a i v jeho rodině jsou mrtví. A ejhle, dejte si někdo měřítko na osu Vukovar -Praha a ono to zas tak daleko není.Nebudu zatěžovat případné a vítané čtenáře dlouhým vyprávěním, fakt je ,že ze sousedů a známých, spolupracovníků se díky nenávistné propagandě stali nepřátelé, zdivočelé davy Srbů vypalovaly domy, vyháněly obyvatele katolické (Chorvatské),Srbské polovojenské oddíly i vraždily , loupily, znásilňovaly a tak dále , prostě hrůza.A pak může někdo říci, nastal čas usmíření, zapomeňte na své mrtvé, znásilněné a v nelidských podmínkách internované.Připomínat Srebrenicu a další místa kde kromě armády řádily i polovojenské oddíly ,asi nemá cenu, počítám,že i nestranný pozorovatel musel vidět na čí straně je pravda (ovšem našli se tací i ve vysoké funkci jež neviděli , neslyšeli a pravdu překrucovali).
Podobné scénáře se opakují i v některých afrických zemích, křesťanské komunity jsou terčem útoků islamistických skupin jak Boco Harram,všude je vliv AL Kaidy , nenávistné kampaně z některých náboženských škol, hordy žoldáků stěhujících se ze země do země apod. Mnohdy je to spojeno se separatismem určitých národnostních skupin,zde nefigurují přímo armády těchto zemí , slabé vlády nejsou schopny držet celá území pod kontrolou .Výsledkem jsou statisíce strádajících v uprchlických táborech, rozvrácené zemědělství atd.
A svět se na toto utrpení dívá, OSN zasedá ,zmůže se jen na proklamace, nějaká pomoc sice existuje, není ale nad to kdyby všichni tito lidé mohli svobodně žít ve své zemi se zaručenými náboženskými svobodami, pracovat, obdělávat půdu, prostě žít jak se patří.
K problematice soužití s nepřizpůsobivými se ještě hodlám vrátit, je falešné celý problém otáčet do roviny rasové, takto to vidí snad jen ti holohlavci kteří se na problémech zviditelňují, většina ostatních s rasovými důvody nesouhlasí,skutečnost je jiná a jinde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama