Kdo jsme, co chceme být a jak

4. listopadu 2013 v 18:38 | František
Kdo jsme,co chceme být a jak.
Každý hospodský, nárožní nebo blogový matador by si měl uvědomit,že jeho slova také mohou plynout jako voda a jako voda v písku se mohou ztrácet.Kdo je realista myslí ,že malé Česko (Česká republika) nikdy nebylo ani nebude pupkem světa, nemáme na to hýbat světovou ekonomikou, ovlivňovat klima na severním pólu, bránit lovu velryb nebo zachraňovt svět před válkami, bídou , náboženskou nesnášenlivostí apod.
Nebudu se plést do práce historikům ale každý kdo chce vědět ví,že naším prostorem vždy vedla hranice mezi mocenským vlivem západu a východu a že vliv německého živlu nikdy nebylo možné ignorovat, v dnešní době to je nejen německý kapitál ale i jiný který v globalizované společnosti překračuje hranice, vlastnictví firem , bank atd nelze soustředit do národních rukou snad jen v nějaké izolované ekonomice jež by asi dlouho nefungovala, když vyrobím , musím mít z čeho(mám to doma), když vyrobím musím prodat (bylo by komu).
Z těchto hledisek je účast v Nato a EU nutností, je jen otázka jaké by ty instituce měly být, Nato pominu, věnuji se EU.EU někdy připomíná pokus o perpetum mobile ovšen roztáčeného úředníky z Bruselu, každou chvíli něco zakážou, někdy je to zábavné , jindy k vzteku a pláči.Poslední výkřiky jsou proti neautorizovaným semenům a výkonným vysavačům.Kdo si kupuje semena si určitě všiml, že stejná je velikost sáčku vnějšího i vnitřního, ovšem množství semen se rok co rok krátí a cena mírně zvyšuje. kdo má zahrádku jako dlaň to nepozná tak trgicky ale co ten kdo chce sázet ve velkém, mnohldy do semena jdou některé rostliny náhodně a proč to nevyužít, to bude třeba na každém sáčku nutný i kolek a podpis eurokomisaře.
Vysavače ,čím větší výkon, tím věší sací schopnost a odsátí všeho prachu včetně populárních roztočů,to je budeme za chvíli jen slabě ovívávat a hýčkat, pro myšky dělat ve zdi komůrky a pravidelně je krmit, pavoučkům vyhradím zrcadla a blešky ať si koušou.
EU by měla přispívat k hospodářské splupráci členských zemi, koordinovat přeshraniční investice, síť dálnic, rychlostních železnic apod. ale nepokoušet se omezovat suverenitu členů, zasahovat do jejich národních zvyklostí a tradic.Naprosto nechápu proč kvůli přistěhovalcům by měly mizet náboženské symboly jako kříže . Pokud máme přijmout nějakého občany z jiných společenských a náboženských poměrů , měl by být srozuměn,že musí dodržovat zákony hostitelské země, nezpochybňovat místní zvyklosti , náboženství, naučit se jazyk .Svět by měl přestat zavírat oči nad tím co se v některých oblastech děje, tisíce a miliony běženců, náboženské pronásledování především křesťanů, vraždy , násilí , dnes a denně to lze vidět na internetu.
Nikdy nebude řešením exodus lidí sužovaných álkou, náboženským útlakem atd. , je potřeba na globální úrovni tyto konflikty utlumit, jejich organizátory umlčet a snažit se na místě znovu budovat prostor pro život uprchlíků, pracovní uplatnění, jistotu života bez ohrožení ze strany radikálních fanatiků.
Co chceme být, měli by jsme být společenstvím žijícím v pravdě , respektování jednoho druhým, respektování odlišností v náboženství, způsobu života a dokonce i sexuální orientaci . Nutnost dodržení všemi uznaných zákonů, síla která dodrží jejich respektování.
Nejlepší nakonec, jak, to by bylo na Nobelovu cenu, buď všichni dostanou rozum nebo přijde osvícený vládce, nebo prostě behem let moudří začnou skládat kamínky až z nich bude hora a ta se postaví na cestu zlobě, náboženské , rové a kdovíjaké nesnášenlivosti,Bůh nás snad měl stvořit k obrazu svém a to by se tedy někdy divil co z toho dnes je.
Polepšete se , můžete začít třeba tím,že pustíte babičku sednout, zkusít nekrást, nepomlouvat a pracovat i když to někdy bolí. Radovat se z mála. o radost se dělit, nezávidět, víte ,že nevíme dne ani hodiny, dnes jsi silný , arogantní, bohatý a zítra tě sejme ospalý kamioňák a budeš ležet v prachu silnice a doufat v jediné,chci žít.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama