Říjen 2013

Slováci

31. října 2013 v 19:03 | František
Slováci
Na toto téma je možné psát v několika rovinách jako přítel Slováků s dojetím vzpomínající na společný stát nebo jako realista hodnotící rozdělené republiky jako nutnost, nezvratnost a způsob jak to bylo provedeno za korektní a nevyvolávající negativní emoce.
Jako generace absolvující dvouletou službu na vojně se člověk se Slováky setkal hned od prvních dnů,ovšem bylo to v roce 1966 a nějaké zmínky o oddělení prostě nikoho nenapadly.Protože v rozhlasu i televizi byla slovenština slyšet, nebylo těžké se domluvit snad jen s výjimkou maďarských etnik kde ne všichni spisovnou slovenštinu ovládali a některých východních dialektů kde byla nutná zvýšená pozornost.
Po revoluci mi byly některé výroky slovenských představitelů nepřijatelné a jakési dvojdomky, volné konfederace s rozdílnou měnovou a zahraniční politikou věci neřešily a rozchod byl nejlepší řešení.
Je na historicích zvážit aspekty technické dělení , mě spíše vadí benevolence k přejímání populce jež dnes je zdrojem problémů z hlediska zneužívání dávek, rušení klidu, drobné kriminality apod.
Malé odskočení , stále se mluví o zneužívání dávek, problém je ale v tom proč musí být v takovém rozsahu vypláceny.Nevolám po zákonu o příživě, ale než dávky pro statický způsob života, proč ne práci třeba i ve formě veřejně prospěšných prací pro dlouhodobě nezaměstnané.Stačí se podívat do lesů na haldy větví z prořezů -není to škoda nechat tuto hmotu hnít v lese když by mohla s přispěním pracovníků být dodána k štěpkování , rovněž stav některých prostranství a areálů opuštěných areálů firem a ZD by takové síly využil, dokonce by se pozemky zarostlé křovím a kopřivami mohly vrátit zemědělské výrobě atd.A takových míst je mnoho, stačí se dívat, ovšem je současně nutné zastavit zloděje kovů zákazem výkupu kovů od fyzických osob. To je ale jiný příběh.
Slováci jsou pro nás přijatelní, lze se s nimi domluvit , pořady na některých TV dosazují slovenské herce , zpěváky a člověk si může obnovovat řeč, to nemluvím o dostupnosti na satelitních kanálech jako Skylink v základní nabídce přes 10 stanic.Pokud by v rámci rozvoje počtu TV kanálů bylo možné uvést do chodu kanál se slovenským pořadem na 50% s českým bylo by to povzbudivé(nemysím ale jen dabované cizí filmy ale vlastní produkci obou národů.)
Zdravím ty Slováky kteří k nám jezdí na výlety, návštěvy příbuzných, mají čisté úmysly a pokud chtějí pracovat tak řádně s placením zdravotního pojištění atd.Ty kteří by chtěli jen parazitovat na našem zdravotnictví, sociálních dávkách, podílet se na kriminalitě , šíření drog atd. ať zůstanou raději doma, máme svých starostí dost.

Volby 2

28. října 2013 v 19:13 | František
Volby skončily,nastává čas analýz,jak se která agentura trefila do výsledků,kdo prohrál v kroužkovacím souboji,kdo naopak přeskočil lídry a postoupil.
Výsledkem je zatím nepřehledná situace spějící k možnému chaosu,rozklad v ČSSD kde se vzájemně potírají skupiny Sobotkovců a Haškovců,možná budou dva vyjednávající týmy,atd.
Vše včetně pádu Nečasovy vlády začíná zapadat do realizovaného scénáře kdy vládnout mají nevolení pod patronací hlavního organizátora.není to sen,je to Absurdistán jako vymalovaný.
Čím déle zmatky potrvají, tím déle bude vládnout tzv. vláda odborníků v demisi,bez důvěry sněmovny.A jaká je jistota,že nějaká vláda vydrží déle,že nedojde k masovému exodu poslanců ČSSD a možná dalších k jinému subjektu jež neprošel volebním kláním.A zase nasoupí vláda staronových odborníků atdd.
Proč nesáhnout do ústavy a dát tam vázaný mandát,to jest poslanec vystupující ze strany(klubu),poslanec odsouzený nebo ten jež ztratil morální kredit za mravnostní delikt,by prostě mandát ztratil a nastoupil by náhradník dle pořadí voleb.Z jiných volebních modelů stabilita stejně není zaručena,například dávat bonus vítězi za nepatrný rozdíl je nespravedlivé to by muselo být tak kolem 10 procent.
Svým způsobem by mi imponoval systém s volevními obvody dle okresů(kraje jsem nikdy nepřijal a nepovažuji jejich zřízení za přínos),bylo by to administrativně náročné. Nutno dále přemýšlet.

Volby finále

26. října 2013 v 23:42 | František
Zdravím,jako člen KDU ČSL děkuji všem voličům jež nás ve volbách podpořili a umožnili nám návrat do sněmovny.Věřím,že nezklameme jejich důvěru a budeme v rámci volebního programu pracovat na obrodě společnosti,pomoci chudým,postiženým,rodinám s dětmi a nezaměstnaným.

Volby

21. října 2013 v 23:04 | František
Volby
Časové téma,dokonce předčasné.Musely nebo nemusely být,opravdu nebyl nikdo kdo krizi cíleně vyvolal,kdo si přál pád vlády a nové volby.Bez informací nemá cenu hádat,jednou se možná dovíme více.
Takže volby,volební kampaně,strany staré i ty nové bojující o přízeň voličů, 5% hranici provstup do parlamentu nebo jen o procento zaručující výplatu peněz za hlasy.
všichni víme co byly ,co zemi přčinesly a jak skončily Věci veřejné,mají na kolapsu vlády také svůj díl,vyvoláním krizí,neschopností ministrů atd.Kdo z těch nových může dopadnou taky tak,budeme vdět do roka,dvou.
Zároveň by jsme se měli bát vlády levice,některá opatření mohou vyvolat lehce zvýšení inflace,odchod zahraničních montoven do jiných zemí,nestabilitu atd.
Kdo to potom odnese,řečnicky odpovězeno obyčejní lidé,přijdou o práci,znehodnotí se jim úspory (pokud vůbec nějaké mají).
Boj s korupcí a daňové úniky nevyřeší registrční pokladny v každém stánku a večerce.Je třeba ohlídat i za cenu navýšení počtu úředníků finačních úřadů ,ty velké firmy, mezičlánky,výběrová řízení,toky peněz mezi kraji a obcemi a samozřejmě i politických stran,lobistických sdružení atd.Jsou zaměstnanci jejichž přínos (poměr mezi vyplacenou mzdou a hodnotou práce je nulový až mínusový), dobrý tým jdoucí po daňových únicích,podvody s DPH,odkláněním veřejných prostředků ze zakázek neprůhledným strukturám se sídlem na jakýchchsi ostrovech ,může dosáhnout nadprůměrnému poměru.Obecně by mělo se změnit veřejné mínění tak,že te kdo šidí stát na dani je vyvrhel beroucí peníze důchodcům, postiženým,nemocným atd.
Vraťme se k volbám,přihřeji si tedy svoji polívčičku takto:
Přjďte k volbám,nevolte levici a dejte hlas kandidátce č.11 KDU ČSL.Jsme strana pro všechny,chceme dát pomocnou ruku všem slabým,nemocným,ve vyšším věku,zároveň i rodinám s dětmi,zemědělcům které ničí dovozy potravin z ciziny atd.
Děkuji a věřím ve zdravý rozum ,lásku k naší zemi,sounáležitost se středoevreopským prostorem ,kulturou .Solí této země nejsou různí šíbři,lobisté nebo ti kteří jaksi nepoznali co je pracovat pro rodinu,svůj kraj a zemi,ráno vstávat,starat se o domy,vychovávat děti k pravdě a ctít zásady slušnosti, porozumění a lásky.Děkuji František

Prokrastinace

16. října 2013 v 19:19 | František
Zdravím, pokud se mám vyjádřit správně musím nejdříve nastudovat co toto slovo podrobně znamená, takže prosím o strpení.Tak už je mi to jasné,takových je mnoho co věci odkládají na pozdější dobu,hlavně ty co jim nesedí.Já taky budu muset psaní doložit,ne že by mi nesedělo ale nestíhám,zítra zase jedu na tři dny na chalupu bez PC,dnes toho mám ještě stihnout povíc.Takže zkusím pokračovat vpondělí i když volby se blíží a já běhám lepím plakáty,budu roznášet nějaké materiály apod.v pátek jdu do komise.
Jen tak mimochodem,nemáte koho volit,volte 11 KDU ČSL,jsme slušná strana nezatížená korupcí moci a chceme bránit venkov a rodiny s dětmi.
Zdrvím..