Duben 2013

...?.(otazník)

30. dubna 2013 v 17:10
Co to má znamenat,co tím chtěl autor říci,proč,proč zrovna já,odkdy to platí atd.
Otazník předznamenává údiv,hlavně však otázku,vyřčenou nebo nevyřčenou,vždy bude něco co nevíme,na co se ptáme,co nás zajímá,čemu nerozumíme.
Po rozmluvě s někým nám otazník zůstane ,co tím chtěl,co sleduje,je to vůbec ještě přítel atd.
Kdo má v blízkosti malé dítě ,dočká se nepočítaně otázek,co je to,naco je to,jak to funguje ,proč to my nemáme,varuji před nepřipravenou hloupou odpovědí,ten malý člověk nám ten pokus se jej zbavit brzo vrátí a před cizími a bude nás to mrzet.
.?,co jsem to chtěl ještě říci,mhm nechám to na příště,zdravím.

proč zrovna já

22. dubna 2013 v 16:36 | František
Proč zrovna já
Tohle už jsem slyšel mnohokrát, děti když dostanou nějaký úkol (když nejde o jedináčka) vždy tuto větu užijí, skutečně je nejlepší vymyslet úkoly dva, jeden ten aktuální a jeden dopňkový jež by mohl počkat a při počtu dva dát každému jeden, pak už není na co se vymlouvat.
Proč zrovna já , musím se učit, uklízet,plít zahrádku mýt a luxovat rodiné auto attd.
I v pozdějším věku takové otázky slyšíte, na pracovišti jsou práce vítané a nevítané, za ty první jsou pochvaly a prémie, za ty druhé většinou jen konstatování o splnění. Pokud nelze užít nějakou motivaci, pozvednout sebevědomí nebo něco slíbit do budoucna , je třeba alespoň střídat podřízené v určení k nevítanému úkolu.
I v domácnost se najdou takové příklady, povzdech vyslechnutý asi v tomto znění..Proč zrovna já mám snášet delší přítomnost tchyně , její zásahy do poklidu domácnosti a jistě dobře míněné rady pěnící krev postiženého.
Proč zrovna já mám toto pojednání psát, kdyby to šlo odněkud stáhnout, obšlohnout, tak bych to měl bez práce co myslíte...

Nedočkavost

10. dubna 2013 v 10:21 | František
Nedočkavost je jedna ze základních lidských vlastností, začíná to už v kojeneckém věku, batole je nedočkavé ,má hladíček, zpustí koncer i kdyby byly tři v noci. Nedočkavé jsou vždy děti, jednou se nemohou dočkat narozenin , svátku, příjezdu hodné tety, návratu otce z práce , vánoc atd. Některé dítka z nerozumu se nemohou dočkat začátku školní výuky, někdo se nemůže dočkat zvládnutí jízdy na kole, u mladistvých ve věku nad 16.let se probouzí sexuální pud, nemohou se dočkat toho až se to stane poprvé. Milenci se nemohou dočkat setkání, prvního polibku, první noci strávené spolu, první snídaně atd. V manželství se nemohou dočkat jeden druhého, narození dítěte, zlepšení finanční situace atd.
Bohužel protipólem je to co nastává mnohdy po letech, dny zevšení, sex doma už moc nebaví, projeví se charkterové různosti, třecí plochy ,když se do toho začnou plést rodiče nebo sourozenci partnera, hlavně pověstné tchýně , může se to celé otočit, co je pro partnerku maminka, pro druhého je to cizí element v životě rodiny, kárající, prosazující špatné názory, to se potom nemůžete dočkat až si maminka sbalí kufry a odšumí co možná nejdále,tragédií je když to samé začne platit i mezi partnery.
Buďme nedočkaví k tomu co přijde, veřme v dobro, v šťastnou hvězdu, dlouhý harmonický život bez stresů bolesti, smutku a chorob.Je to náš život, všichni máme svůj osud dán, pokud nemáme ve zvyku přejíždět přechod před pendolinem, vstupovat na přechod pro chodce před rozjetým kamionem atd.

Šipky

7. dubna 2013 v 19:04 | františek
Šipky, to je buď hra nebo symbol jež označuje směr,známé je to zejména pro turisty, batrvné šipky na stromech, kamenech atd. určují směr okruhu, občas je i délkový ukazatel v km(zajímavé, ve světě častěji udávají hodiny k dosažení cíle, čas není adekvátní pro šneky, seniory a handicapované, nutno si něco přidat).
Šipka může být i lomená v případě lomu trasy, zvláště bývají označeny odbočky k výhledovým bodům, památníkům mimo trasu, kdo chce může si udělat odbočku a vrátit se, nebo jít prostě dál.
Jen pro pobavení, stalo se mi,že šipka na turistické trase(nějaký šprýmař s ní asi pohnul) mne přivedl dobrým lidem zadem na dvůr, místo řvaní, vykazování z pozemku jsem dostal hlt slivky, svačinku a několik dobrých rad jak se dostat na místo.Jednou jsem zase pro změnu při šipce ukazující přes pastvinu , musel popohnat tělo neboť tam se vyskytoval opravdový býk, už začínal hrabat nohami , zachránil mě stoh a jakýsi zemědělec po hodině, ten dobrý muž měl velkou legraci z lufťáka na stohu, dole ten býk. takže i šipka může jako ukazatel směru vás dostat do zvláštní situace, takový už ten život je, jednou v dobrém , jindy ve zlém, i když z toho stohu byl docela pěkný výhled .