Září 2012

Reklama

26. září 2012 v 18:48 | František
Při vstupu na stránky Novy se usadila vlezlá reklama, nemám to rád a přesto,že zuřivě klikám na přeskočit, hned tak se jí nezbavím. Považuji to za spam nejhoršího ražení a Nova by si to snad mohla odpustit.Bohužel se to nebo něco podobného objevuje i na Centrumu, také to nerado ustupuje, musí se najít křížek.
Vážení, vím,že peníze jsou až na prvním místě, ale takhle znepříjemňovat účastníkům stránek život by jste si mohli odpustit.

Metanol, přízrak smrti

26. září 2012 v 12:06 | František
Metanol je jednoznačně dnešní příznak smrti, měli by se z toho odpovědné orgány poučit a nenechat to sklouznout do původního jak se ukazuje rizikového stavu.
Předem by se mělo přehodnotit do čeho se něco tak nebezpečného dává, dle možnosti metanol vyloučit a nahradit denaturovaným lihem , vědci by měli zapracovat na takových příměsích neodstranitelných savem apodobně. především by se měl metanol barvit a to na barvu nepřebitelnou v spotřebních výrobcích (likéry, lihoviny), navrhuji tmavě fialovou.Současně na něj uvalit daň aby se snížila výhodnost míchání s konzumními lihovými produkty.Současně jestli se mluví o rodokmenu u každé láhve asi by bylo možné zavést rodokmen u metanolu, doveze se 1000 litrů, do nepotravinářských výrobků se zase těch 1000 litrů musí dát, nic se přeci nemůže ztratit.Denaturovaný líh by mohl být modrý nebo zelený,to by snížilo zaměnitelnost. samozřejmý je systém kontroly, sankcí včetně likvidačních pokut, trestů za obecné ohrožení, odebírání licencí až po zrušení firem.
Namátkové kontroly ve všech oblastech na metanol, stanovit takové limity vylučující přimíchávání nad fyzikální mez z destilace.Co mi také vadí,že oběti klidně jsou ukázány a lupové(vrazi) mohu schovávat tvář po bundou(kapucí), není prozrazena jejich identita. Škody by měly být placeny exekucemi na majetek pachatelů, propadnutí budov, provozoven atd.To co píši je laický názor, nejsem odborník , ale takové podnikání nelze chránit. Zkuste ostatní také chvilku přemýšet.

Je mi to jedno

25. září 2012 v 11:45 | František
je mi to jedno co píši nebo ne, zkusím pár příkladů:
je mi to jedno ,že už nejsem nejmladší
je mi to jedno,že mi už zdraví neslouží jako dříve
je mi to jedno,že nemám tolik peněz jako když jsem ještě pracoval
je mi to jedno,že jsem se na řadu míst doma i ve světě nepodíval a už to asi nestihnu (nebudu na to mít)
je mi to jedno,že čas běží nezadržitelně , roky se střídají a stáří se hlásí
Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, je třeba si dávat také otázky, opravdu v těch příkladech shora lze odpovědět: je mi to jedno.
Je mi to jedno je tak trochu alibistické, nevidět neslyšet vše ignorovat možná pomůže k snadné cestě životem ale je to vůbec život , není to jen přežívání.Všem kterým to i ono není jedno přeji dobrý den.

Já věřím na víly a jo a jo

19. září 2012 v 12:49 | František
Ani se mi nechce věřit,že někdo takové téma dal do placu, racionálně uvažující člověk pozdně dospělého věku musí odpovědět jasně...a proč.
Dobře dejme tomu,že Vám je 10 let , přečetl jste si pracně nějakou knížku s vílami a ono to opravdu to zdání může u dítěte vyvolat, stačí se projít trochu tajemným lesem za ranní mlhy, pohlédnou na paseku a představit si ty lehkonohé jak tančí ve víru ranního svěžího vzduch jen tak pro svoji radost, plaché pro kontakt, je nutno jen se zatajeným dechem je sledovat a dětská duše a představivost udělají své.
Já už prostě musím říci, víly bohužel nejsou, jedině,že by nějaké tanečnice trénovaly na psece rej, nebo by to byla součást nějakého rituálu. Čím blíže má člověk k přírodě tím více si uvědomuje její krásu, umí ocenit hru stínů a barev, zvláště na podzim, bohužel lehkonohé víly v lese ani na orosené louce nepotká, již mu to myslí příliš racionálně , řílá si to přeci není možné.Snad ve snu pokud nějaké máte se rej víl může zjevit, většina lidí ale své sny zaspí a vrátí se do reality všedního dne.Je dobré snít,je dobré věřit v dobro a přijímat běh života, třeba někdy přijdou i ty víly.

Pít či nepít

14. září 2012 v 8:57 | František
Pít či nepít, toť otázka, nejsem žádný piják ale když vidím ty tragické případy lidí umíeajících na otravu metylakoholem, osleplých nebo jinak poškozených , tak mám i za jiné strach. Čemu se dá věřit, i v kamenných obchodech si lidé zakoupili kolkované lahve a ony byly také pančované.
Nejsem policista ani znalec trhu s lihovinami ale cítím,že by se mělo něco začít dělat, je nutno dát hlavy dohromady a vymyslet taková opatření aby se riziko opakování snížilo.
Za prvé by mělo být soukromníkům vzato právo vyrábět etanol, prostě by měla být tak jak je státní tiskárna cenin zřízena státní výroba čistého etanolu s kontrolou provozu, ten by se potom dodával výrobcům lihovin , pohlídal by se tak výběr spotřební daně a předešlo únikům a byla by jistota ,že jde o nezávadný produkt, výrobci by nuceně procházeli kontrolami na přítomnost nežádoucích příměsí s drastickými sankcemi při porušení pravidel, dovoz čistého lihu by byl zakázán, technický lih by byl barven na modro tak, aby jej nebylo možné na běžné lihoviny přeměnit.Ten systém kolků má slabiny, lze prý kolky použít vícenásobně apod, je nutné užít něco jiného , lze přeci kolek upravit tak,aby tam bylo pole které při pokusu o odstranění k opětovnému použití se nenávratně poškodí a nelze je uvést do původního stavu apod.
Lidi mějte rozum, jde o Vaše zdraví i životy, nepijte podezdřelé i když možná lacinější lihoviny, škody jsou fatální a za ten krátký pocit alkoholového opojení to nestojí.

Charakter člověka

12. září 2012 v 18:16 | František
Charakter člověka, pro někoho základ, pro někoho prázdný pojem.Charakter nás ukotvuje, předurčuje naše postoje a konání v konkrétních situacích.Je charakterní ten jež si stojí na svém, nemění postoje každou hodinu a má pochopení pro ty kteří neměli takové štěstí a život jm naložil těžké břímě,Pomůže, poradí, přiloží ruku k dílu.
Charakter je něco co je většinou dáno výchovou v rodině,studiem a četbou, příkladem dospělých, těch jež si váží .Pevný charakter ovšem vyžaduje to ,že by měl stát na straně pravdy, porozumění a snášenlivosti,Každý je během životního běhu vystaven mnoha zkouškám , dojde na rozcestí kde na jedné straně je pravda i za cenu ztráty postavení, ztráty přízně milované osoby a na druhé straně je přetvářka, faleš spojené se společenským vzestupem, přízní mocných abohatstvím. Jen ten kdo má pevný charakter si vybere tu správnou cestu k pravdě, obecné spravedlnosti a službě lidstvu.

Jsem šíleně dospělý

3. září 2012 v 16:23 | František
Těžké téma zvláště proto ,že nevím jak takové šílené dospěláctví se projevuje. je mi 65 let takže již jsem dávno dospěl, jestli jsem byl někdy šílený už si ani nepamatuji, určitě to nebylo to psychiatrické šílenství, možná zápal, klasická zamilovanost , dnes jsem v klidném stavu a pokud mne nikdo nenaštve určitě se nijak zvláště neprojevuji.
Když to zkusíme rozebrat a možná potom zase složit vznikne řada otázek.
Takovou větu může oznámit světu někdo kdo ještě nedávno byl mladoství, s formujícím se rozumem a náhledem na svět.Moment kdy něco takového může oslovit je třeba po složení maturitní zkoušky, brzo však pozná,že je to jen stupeň, přijde -li na vysokou školu je zpočátku zase ucho a bažant který se musí rozkoukat.připusťme,že by to mohlo být po prvém styku s ženou zvláště starší než on sám.
Budu nad tím ještě přemýšlet a třeba se k tématu vrátím.
Všechny zdravím.