Co nás ve škole neučili

20. února 2012 v 17:23 | František
Co nás ve škole neučili

Protože jsem dřívější ročník ve škole jsem byl za bolševika a to znamená v době pokroucené a falešné morálky a náhledu na svět.
Tím pádem nás neučili k lásce k vlasti, heslem byl internacionalizmus , někomu vadil snad i Hašler s písničkami (Ta naše písnička česká atd.).
Neučili nás úctě k základním hodnotám jako je právo na svobodné vyjádření názoru, volnost politického a náboženského přesvědčení a možnosti zvolit si místo pobytu (i jen cesty za poznáním a rekreací) svobodně bez kádrování a fízlování.
Připusťme,že nás neučili lhát a podvádět i když mnohdy musel člověk dělat kompromisy a nemohl říkat to co si doopravdy myslí neboť by sobě i rodině přivodil nevůli mocných.
Neměli nás učit zabíjet a krást i když to sami dělali, co to je znárodnění (krádež),združstevňování s vyháněním kulaků a politické procesy s popravami nebo jen umučení v táborech, střelba na hranicích atd.
Je to smutné vzpomínání, věřme,že následné generace našich vnuků (vnoučat) již budou vychovávany v pravdě, v úctě k rodičům a starším, lásce k vlasti a přírodě kolem nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama