Pomsta

9. ledna 2012 v 17:45 | František
Pomsta
Co to je pomsta, odpověď na nějaké příkoří spáchané konkrétní osobou nebo pomsta druhu, skupině nebo celé společnosti.
Pomsta patří Bohu se píše v písmu , nemáme ji brát do svých rukou a věřit.že kolo dějin a boží mlýny nakonec spravedlnost nastolí.
Zkuste to ale vysvětlovat rodině které opilec nebo jak je teď módní říkat pirát silnic zabil otce, dítě nebo prarodiče.Zvláště když světská spravedlnost potrestá věc nesouměřitelně třeba i podmíněným trestem.
Jak mám nahlížet já jako občan na někoho (některé) kteří mne okradli, zpronevěřili mé třeba i celoživotní úspory a nestalo se jim téměř nic(zabavení majetku, doživotní zákaz podnikání ve finační sféře , dlouholeté vězení apod.) Toto není má osobní zkušenost ale odposlechnuto a přečteno z tisku , televize atd.
Dalo by se pokračovat dále, stále jsou znásilňovány ženy, stále různí úchylové ohrožují naše děti (u mne vnoučata), stále jsou takoví , kteří Vás mohou očernit, pomluvit ,ať už ze zášti, závisti nebo jen proto,že tak řeší nějaká svá osobní traumata, zvláštní kapitola jsou bulvární novináři,kteří to dělají pro peníze, provize a náklad jejich tiskovin.
Jaká je z toho cesta ven ,buďme dobří všichni k všem, to je samozřejmě utopie, dále je možné čekat na vyšší moc a nebo se mstít dle našich možností a žaludku s přihlédnutím k platným zákonům v trestním právu ale i to není jednoduché a základní podmět to neřeší , kromě omluvy není cesty zpět a ani tu bolest, ponížení a škraloup na dobrém jménu nevyřeší.
Snad tedy kdyby více lidí dalo hlavy dohromady a řekli jak dál......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama