Nevinnost

16. ledna 2012 v 15:27 | Fanouek
Nevinnost
Jak složité i jednoduché téma.
Je nevinný ten , který nespáchal nic zlého, má čisté svědomí a klid v duši.
Je ještě nevinný ten kdo sice nic nespáchal ale zlu nebránil, je toleroval nebo trpně jeho existenci bral na vědomí , byli jsme nevinní když jsme v převážné míře brali existenci komunistické totality (dříve narození i nacistické) jako normální běh života a pokud jsme neutekli do vnitřní (vnější) emigrace tak jsme jen tak žili,četli noviny, poslouchali rozhlas a televizi kde nám oni sdělovali své pravdy a moudra.
Je neviný ten kdo nejde bránit bližního svého který je ohrožen násilníky, vyděrači, lichváři,pomlouvači , kdo se raději otočí když je někomu ubližováno i když je jasné ,že taková obrana nás může stát i život nebo nepřízeň dříve jmenovaných.
Nebudu rozebírat nevinnost u ženy(dívky) ve smyslu pohlaví , měla by být vázána na věk, duševní vyspělost a vztah k partnerovi.
Dalo by se ještě pokračovat , sám každý u sebe by měl zhodnotit svůj život ve dni, měsíci, roku atd.,a říci si například v novém (tomto ) roce budu žít v pravdě a budu se snažit své viny odčinit,neopakovat , jen poraďte jak k tomu donutit ty zlé kteři si myslí ,že jinak konat nelze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama